• MPS w zapasach

W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

Read more
  • MMP Kadetów i Juniorów

W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

Read more
  • „Brandenburgia Cup 2013”

Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

Read more

Video MPS w zapasach

Zapaśnicy z Kostrzyna najlepsi w Bielawie

Bielawa Zapaśnicy z Kostrzyna najlepsi w Bielawie. Finałowy turniej międzywojewódzkiej ligi w zapasach i mocowaniu który odbył się w dniu 23.11.2013 w Bielawie zdominowany został przez kostrzyńskich zapaśników. Tak najkrócej można ocenić występ naszych zawodników w ostatnim turnieju tegorocznych zmagań w tym cyklu zawodów. Dodając do tego start reprezentacji Czech oraz klubu-Homutow/Czechy/ znaczy to że turniej miał jeszcze wyższą rangę niż poprzednie turnieje. Świetny występ naszych kostrzyńskich zapaśników pozwolił nam na zdobycie 12-medali w tym 8- medali złotych oraz 4-medali brązowych co pozwoliło nam uplasować się na drugim miejscu w punktacji ogólnej a zdecydowanie zwyciężyć w grupie młodzików.

Zwyciężyć w ośmiu  finałowych walkach to naprawdę bardzo dobry wynik zważywszy że na drodze na najwyższe podium stawali reprezentanci Czech oraz zapaśnicy Śląska Wrocław Agrosu Żary Zagłębia Wałbrzych czy Orląt Trzciel. Najbardziej emocjonujący pojedynek stoczył Remigiusz Mech który w walce finałowej pokonał reprezentanta Czech medalistę wielu międzynarodowych turniejów. Również pozostali finaliści pokazali kto jest najlepszy swojej kategorii wagowej. Rozpoczynając od najniższej kategorii wagowej Konrad Rojek już wcześniej pokazał że dominuje w kategorii wagowej 38 kg. Kategoria wagowa 42 kg należy do Dawida Sironia 47 kg. To oczywiście Wiktor Zaoborny przysłowiowo leje swoich przeciwników 53 kg Remigiusz mech zwyciężył po raz drugi i to w jakim stylu 59 kg zwyciężył Paweł Łuczak choć nie tak pewnie jak lżejsi jego koledzy to jednak pokazał że medal mistrzostw polski zobowiązuje by zwyciężać w takich turniejach. Nasz najcięższy 100 kg. Rysiu Bobrycki po raz kolejny pognębił swoich przeciwników pewnie zwyciężając a jego przewaga nad pozostałymi jest coraz większa. Pozostałe złote medale zdobyli najmłodsi Kevin Metel oraz Patryk Stańczak medale które bardzo cieszą bo w poprzednim turnieju w Zgorzelcu nasze dzieciaki zajęły tylko 2-krotnie 5- miejsca a dodając jeszcze brązowy medal Mateusza Borysewicza to już jest super sprawa . Pozostałe medale zdobyli Eliasz Zdzitowiecki , Eryk Szterew /66 kg./ oraz Maciej Czarnecki 73 kg. Sumując nasze występ jesienne są bardzo udane zdobyliśmy 107 medali w tym w największych imprezach rangi mistrzowskiej. Przed nami jeszcze trzy ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje i bardzo ważny szczególnie dla najmłodszych finał kostrzyńskiej ligi szkolnej 2013. Emocji ciąg dalszy nastąpi a kibiców prosimy głosujmy na naszego zapaśnika Pawła Dybkę na sportowca roku województwa lubuskiego.