• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Remigiusz Mech medalistą Mistrzostw Polski

Remigiusz Mech medalistą Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach !!!. W weekend 6-8 grudnia w Raciborzu rozgrywana była najważniejsza impreza zapaśnicza grupy młodzików czyli Indywidualne Mistrzostwa Polski. W zawodach wzięło udział 228 zawodników z 44 klubów. Miasto Kostrzyn nad Odrą godnie reprezentowała sześcioosobowa ekipa UKS „Jedynka”. Olbrzymi sukces sportowy „brązowy medal” odniósł Remigiusz Mech, który z bilansem pięciu wygranych i jednej przegranej  zdobył swój pierwszy medal na tak wielkiej imprezie. 

 

W jego kategorii wagowej startowała rekordowa liczba 38 zapaśników. Pozostali zawodnicy również pokazali się z dobrej strony klasyfikując się na wysokich pozycjach. Bardzo blisko strefy medalowej był kolejny z naszych faworytów Dawid Siroń 42 kg., który po trzecim pojedynku dodatkowo musiał się mierzyć z bolesnym urazem podudzia. Niestety brak 100% dyspozycji do walki uniemożliwił Dawidowi wywiezienie z Raciborza upragnionego medalu. W efekcie zajął on i tak bardzo wysokie siódme miejsce (startowało 33 zawodników). W kategorii 66 kg. reprezentował nas Eryk Szterew. Po dwóch wygranych na łopatki oraz dwóch przegranych na pkt. ostatecznie uplasował się na dziewiątej pozycji (startowało 29 zawodników). Ponadto trzech zawodników zajęło miejsca w drugiej dziesiątce: Konrad Rojek 42 kg., Damian Korczala 53 kg. i Maciej Czarnecki 73 kg. Ich udział w zawodach miał na celu zdobycie cennego doświadczenia z uczestnictwa w tak wielkiej imprezie przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w Janowie Lubelskim.

Kolejna impreza wspierana przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną dała nam większe możliwości kontaktu z przedstawicielami innych klubów i nadzieje na medale z kolejnych imprez rangi mistrzowskiej.

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre