• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Medale zapaśników w Wałbrzychu

zapasy kostrzynMedale zapaśników w Wałbrzychu. W sobotę 12 kwietnia w Wałbrzychu odbył się IV rzut Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi dzieci i młodzików w zapasach klasycznych. Poza dziesięcioma klubami z Polski w zawodach startowała również ekipa z Czech. Na czterech zapaśniczych matach sportowe zmagania toczyło 150 zawodników w tym 14-osobowa ekipa z Kostrzyna. Po wielu zaciętych oraz fascynujących pojedynkach zdobyliśmy siedem medali w tym trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe. Szczególne słowa uznania należą się Remigiuszowi Mech, Wiktorowi Zaobornemu i Maćkowi Czarneckiemu, którzy zdobyli pierwsze miejsca bez straty punktu technicznego, wygrywając wszystkie pojedynki przewagą techniczną w pierwszych rundach.

Zdecydowanie najmocniejszą i najbardziej obstawioną kategorią zawodów było 66 kg, gdzie startował mocny punkt naszej drużyny Eryk Szterew. Tym razem Eryk musiał zadowolić się srebrnym medalem po bardzo zaciętym przegranym finale z reprezentantem Śląska Wrocław. Drugi srebrny medal zdobył Oskar Mech 27 kg, (brat Remigiusza-Międzynarodowego Mistrza Polski Kadetów 2014r.) który dopiero co zaczął swoją przygodę z zapasami, a już zdobywa wysokie lokaty. Brązowe krążki zawisły na szyjach Kewina Metela 35 kg i Damiana Korczali 59 kg.

Ci zawodnicy również jak reszta naszej czołówki przyzwyczaili już wszystkich, że jedno z trzech miejsc na podium jest dla nich zarezerwowane. Potwierdzają to wszystkie starty we wcześniejszych turniejach. Reszta naszej ekipy także dzielnie walczyła lecz nie udało im się dotrzeć do strefy medalowej. Piąte miejsca zdobyli Mateusz Borysewicz 35 kg, Konrad Rojek 47 kg, Konrad Kruszakin 59 kg. Siódme lokaty wywalczyli Michał Mysona 47 kg i Jakub Iwasiuta 53 kg. Ósme lokaty przypadły Szymonowi Zawadzkiemu 53 kg oraz Filipowi Szczepaniakowi 59 kg.

 

{gallery}2014/walbrzych12kwietnia{/gallery}

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre