• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Czterech finalistów na Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Poznaniu

001W sobotę 4 października nasi zapaśnicy startowali na kolejnym rzucie Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi Młodzików i Kadetów. Organizatorzy imprezy bardzo mocno podwyższyli rangę turnieju do międzynarodowych goszcząc u siebie aż cztery ekipy zagraniczne. W Poznaniu stawiła się reprezentacja z Ukrainy, Litwy, Chorwacji i Niemiec. Nasi chłopcy mieli więc znakomitą okazję zmierzyć się nie tylko z rodakami, ale także z zapaśnikami innych państw. Niewątpliwie cieszy nas fakt, że wywalczyliśmy awans do czterech finałów. W gronie najlepszych znaleźli się Wiktor Zaoborny 47 kg, Remigiusz Mech 53 kg, Eryk Szterew 73 kg i Maciej Czarnecki 85 kg. 

002

Złoty medal wywalczył Wiktor Z. demolując wszystkich rywali przewagą techniczną. Zawodnik ten pokazuje z turnieju na turniej, że bez względu na rangę zawodów mierzy bardzo wysoko i chce sięgać po najwyższe trofea. Zarówno Remigiusz M. jak i Eryk Sz. w walce o pierwsze miejsce ulegli na punkty bardzo mocnym zawodnikom z  Ukrainy. Do ostatniej sekundy pojedynki były niezwykle zacięte lecz z korzyścią dla przeciwników. Najtrudniejsze zadanie spotkało jednak Maćka Czarneckiego, który rocznikowo jest jeszcze młodzikiem. W finale musiał stawić czoło starszemu i bardzo utytułowanemu zawodnikowi z Poznania, aktualnemu Mistrzowi Polski Kadetów Gerardowi Kurniczakowi. Maciej przegrał swój pojedynek, lecz ambitnie walczył bez kompleksów jak równy z równym. Naprawdę szacun. Pozostałym zawodnikom z Kostrzyna nad Odrą nie udało się przedrzeć do strefy medalowej zajmując miejsca 5-7. Należą do nich: Konrad Rojek, Michał Mysona, Konrad Kruszakin i Adrian Jaworski.

003

W następnym artykule opiszemy nasz start w Pucharze Polski Kadetów w Radomiu. Nasi wierni kibice wiedzą, że tam gdzie się pojawiamy są medale. W Radomiu też...!!!

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre