• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Maciej Czarnecki v-ce Mistrzem Polski

Zapasy kostrzynMaciej Czarnecki v-ce Mistrzem Polski Młodzików w zapasach!!! - Dla takich chwil warto uprawiać sport...!!! W ostatni weekend przekonał się o tym Maciej Czarnecki zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach. Najważniejszy turniej w roku odbył się 28-30 listopada w Janowie Lubelskim gdzie do walki stanęło ponad 200 zawodników z 45 klubów. Po 11 godzinach jazdy busem sześcioosobowa reprezentacja UKS „Jedynka” stawiła się w piątek na oficjalnym ważeniu. Następnego dnia od godz. 9 rano rozpoczął się tak bardzo oczekiwany przez naszych zapaśników dzień próby.

 

zapasy kostrzyn

W znacznym stopniu szanse na awans do ścisłej czołówki utrudniła sobie czwórka naszych zawodników (Konrad Rojek, Konrad Kruszakin, Michał Mysona, Marek Spyra) zmieniając niedawno swoje kategorie wagowe na wyższe. Spowodowane było to naturalnym rozwojem biologicznym, fazą wzrostu i przyrostu masy ciała. Po całodniowej rywalizacji, wielu zaciętych i emocjonujących pojedynkach mogliśmy się cieszyć z awansu trójki naszych do pierwszej dziesiątki. Bardzo bliski strefy medalowej był Konrad Rojek, który po trzech wygranych uległ w ćwierćfinale bardzo mocnemu i cięższemu zawodnikowi z Wrocławia. W kolejnej rundzie Konrad przegrał na punkty z reprezentantem gospodarzy zajmując w efekcie 10 miejsce na 38 zawodników. Kolejna dwójka z naszej ekipy była jeszcze bardziej szczęśliwa awansując do niedzielnych walk o medale. Marek Spyra ważący 89 kg z dość dużą niedowagą walczył w kategorii 100 kg gdzie naprawdę nieźle sobie poczynał. Udało się jemu awansować do walki o trzecie miejsce. W finale o brąz przegrał na punkty z bardziej doświadczonym reprezentantem Gdańska w sumie zajmując piątą lokatę. Ostatni z naszej najlepszej trójki Maciej Czarnecki awansował do wielkiego finału walki o złoto. Maciek już od pierwszych walk udowodnił swoim przeciwnikom, że jest w bardzo dobrej dyspozycji i interesuje go tylko walka o złoto. W drodze do finału wygrywał pojedynki przed czasem na przewagę techniczną lub tzw. plecy. W walce półfinałowej zmierzył się z reprezentantem Pabianic, którego po dwóch minutach położył na łopatki. Przeciwnikiem Maćka w walce o złoto był bardzo utytułowany reprezentant Pogoni Tyszowiec (Śląsk). W tym roku zdobył między innymi Mistrza Polski w Sumo kat 85 kg oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w stylu wolnym. Finałowy pojedynek już od samego początku przebiegał bardzo żywiołowo i zdecydowanie pod dyktando naszego Maćka. Niestety dzisiejsze przepisy zapaśnicze pozostawiają pewną „furtkę” dla sędziego i ma on możliwość własnej interpretacji wykonywanych akcji technicznych. Z takim przypadkiem mieliśmy właśnie do czynienia w tej walce. Maciej jako pierwszy wykonał dwie akcje po których powinien wygrywać 4:0. Stało się jednak inaczej ponieważ sędzia ocenił je raz jako wpadka, a drugi raz jako kontra rywala. Żeby było mało nie zauważył, że przeciwnik wykonał posadkę z faulem. Po takiej walce pozostaje dużo złości i żalu do arbitra, który nie tylko w mojej ocenie ale też innych trenerów po prostu źle ją posędziował. Reasumując po dobrej walce Maciek przegrywa na punkty zajmując drugie miejsce. Mimo iż wynik rywalizacji powinien być na korzyść Maćka, to i tak zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski jest niebywałym sukcesem zarówno dla niego jak i UKS „Jedynka”. Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!
Artur Żołna
Trener i Prezes UKS „Jedynka” Kostrzyn nad Odrą

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre