• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Ostre walki w Radomiu

Ostre walki w Radomiu – 10-12 października radom był areną zapaśniczych zmagań o „Puchar Polski kadetów” im. „Wł Miazic” (zawodowy Mistrz Świata sprzed lat wojennych). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a szczególnie z udziałem zawodników Ukrainy i Białorusi. Do tego poziomu dostosowali się również i nasi kostrzyńscy zapaśnicy: Wiktor Zaoborny, Remigiusz Mech , Eliasz Zdzitowiecki. W walkach o brązowe medale swoje walki przegrali Remigiusz Mech(zmienił kategorię wagową), ale po ostrym boju przegrał 1 małym punktem. Również Eliasz przegrał swoją walkę o brązowy medal, choć prowadził zdecydowane na punkty, to jednak chwila nieuwagi sprawiła, że przegrał walkę i zajął również V miejsce jak Remigiusz. W walce o złoty medal Wiktor Zaoborny wystąpił w roli faworyta w kategorii 46 kg. Nasz zapaśnik szedł jak burza również i walce finałowej prowadził już 6:0 i gdy wydawało się, że nic nie może wydarzyć się w ciągu  ostatnich 30 sekund to sędziowie dokonali cudu a Wiktor zdobył tylko srebrny medal.

Dlaczego? A to dla tego, że przy stanie 6:0 dla Wiktora przeciwnik wykonał akcję biodrową  i było 6:4. Po  czym Wiktor wyszedł z pozycji zagrożonej zdobywając kolejne punkty na 8:4 i mógł wykonać kolejne akcje w parterze i tutaj zdarzył się cud, sędzia przerywa akcję uznając że to koniec walki 8:0 dla naszego zawodnika(błąd) i w ramach korekty postawił naszego zawodnika do parteru przy wyniku 6:4 dla Wiktora. Szukając szansy w parterze tak długo sędziowie trzymali Wiktora aż mogli dać punkty przeciwnikowi i zrobiło się 6:6 a złoto pojechało do Miastka. Co z tego, że moralnym zwycięzcą był Wiktor jak w historii zapisze się inny wynik.

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre