• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Kostrzyńscy zapaśnicy dominowali w Janowie Lubelskim

zapasyII Centralne eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach były ostatnią szansą, aby wystąpić w finale O.O.M najważniejszej imprezie w grupie kadetów. Maksymalnie swoją szansę wykorzystali nasi zapaśnicy zdobywając „5” kolejnych kwalifikacji, a w jakim stylu, warto było zobaczyć 23.05.2015 w Janowie Lubelskim. Kostrzyn nad Odrą reprezentowany przez pięciu zawodników, zdobył komplet kwalifikacji, ale również zdobył 5 medali, 2-srebrne oraz 3-brązowe medale. Zdobycie takiej ilości medali miało duży wpływ na klasyfikację klubową. W turnieju udział wzięło 152 zawodników z 52 klubów z całego kraju. 

zapasy

Nie zabrakło w zawodach największych naszych rywali, co było potwierdzeniem, że kostrzyńskie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów to nie był przypadkowy sukces, lecz pasmo sukcesów. Pokonanie takich zespołów jak, Śląsk Wrocław ,Piotrkovia Piotrków Trybunalski, Olimpijczyk Radom, Zagłębie Wałbrzych, Agros Żary czy Cement Gryf Chełm, jest potwierdzeniem naszych sukcesów w I półroczu 2015 roku.
Nasi zawodnicy walczyli dobrze, z bojowym nastawieniem jechali do oddalonego o ponad 750 kilometrów Janowa Lubelskiego. Zadaniem dla wszystkich było zakwalifikowanie do OOM a wyszło nam „super” choć nie było to łatwe po losowaniu. Po trzech rundach walk to przeciwnicy narzekali że mają pecha, bo jak mówili /”walczę z tym z Kostrzyna”/. Już po dwóch rundach walk wiadomo było, że będziemy wysoko w klasyfikacji, wykonaliśmy zadanie na 80%. Jedynie Eryk Szterew musiał wygrać trzecią rundę aby uzyskać kwalifikację, a tu sędziowie pokazali swoją /wielkość/. Nieomylni (!?) panowie w garniturach tak poprowadzili walkę, że 4-minutowa walka zakończyła się tylko ostrzeżeniem za pasywność naszego zawodnika. Po walce zapytałem panów sprawiedliwych, „jak to możliwe, aby takim wynikiem zakończyła się walka”, nie otrzymałem odpowiedzi. Rzuciłem kilka ciepłych słów i czekaliśmy na kolejne walki już tylko w grupie „B”. W grupie ostatniej szansy gdzie już nie można było przegrać , tak więc dwie kolejne wygrane walki dawały szansę walki o medal. Trzy kolejne pojedynki wygrane i upragniony medal dla Eryka. Kolejne pojedynki, ale już finałowe zobaczyliśmy, w kategorii wagowej 50 kg i 54 kg Sebastian Urbański oraz Dawid Siroń i dwa srebrne medale na koncie naszych zawodników. Sumując wszystko stoczyliśmy 23 walki, przy 18 wygranych i „5” walkach przegranych ustawiło kolejność w klasyfikacji drużynowej.

 1. SKF „Olimp” - Kostrzyn nad Odrą 22 pkt
 2. AKS „Piotrkovia” - Piotrków Trybunalski 19 pkt
 3. ZKS „Zagłębie” - Wałbrzych 16 pkt
 4. RCSZ „OLIMPIJCZYK” - RADOM 15 pkt
 5. JLKS OLIMP Janów Lubelski - 14 pkt
 6. MKS „Cement Gryf” - Chełm 14 pkt


Zakwalifikowanie aż 9-kostrzyńskich zapaśników do finałów OOM to ogromny sukces sportu młodzieżowego naszego miasta Kostrzyna nad Odrą. W najlepszym roku 2011 zakwalifikowanych była to liczba 7-zapaśników. Sukces nasz a w szczególności zdobyte kolejne medale na takiej rangi zawodach dedykujemy firmom i instytucjom wspierającym nasze kostrzyńskie zapasy: Miastu Kostrzyn nad Odrą, Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Arctic Paper Kostrzyn, Intermarche oraz MZK Sp. z o.o.
Dziękujemy

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre