• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Zapaśnicy wykonali plan

zapasyZapaśnicy wykonali plan – Koniec czerwca i początek lipca to seria sukcesów kostrzyńskich zapaśników. Dobre informacje dotarły do nas już 27(sobota) czerwca z Radomia gdzie odbywały się Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach styl klasyczny. Trener kostrzyńskich zapaśników powiedział krótko – mamy finał Remigiusza Mecha i walkę o brąz Jakuba Owczarczyka a szanse walki o medalowe pozycje mają jeszcze Konrad Rojek oraz Eliasz Zdzitowiecki, jak się później okazało tylko Konrad wykorzystał swoją szansę. W niedzielę odbywały się tylko walki o medale, gdzie do rywalizacji o złoto stanął Remigiusz Mech a do walki o brąz Jakub Owczarczyk.

 

zapasy

Na początek na macie odbywały się walki o brązowe medale, Jakub Owczarczyk  w pięknym stylu pokonuje  zawodnika z Warszawy 10:2 i mamy pierwszy medal. Ten medal wywołuje radość w zespole z Kostrzyna nad Odrą, bo jest już pewne, że z Radomia przyjadą dwa medale. Jeszcze tylko Remigiusz stoczy walkę o złoto i wszystko będzie jasne. Początek walki i Remik zdobywa pierwszy punkt wygrywając pierwszą rundę 1:0, w drugiej jest aktywniejszy i zdobywa kolejne 2 pkt za sprowadzenie przeciwnika do parteru i mamy 3:0. Remik sprowadza przeciwnika do pozycji zagrożonej, sędzia czeka na odgwizdanie łopatek i tu niestety chwila nieuwagi naszego zawodnika i to on teraz znajduję się w pozycji zagrożonej z której udaje mu się wybronić ale jest już 3:2. Po wznowieniu walki, nie wiadomo dlaczego  sędzia pokazuje pasywność naszemu zawodnikowi, choć to on zdobył 2 pkt techniczne. Na nic zdaje się interwencja trenera i mamy już niestety 3:3, do końca pozostaje tylko 35 sekund i trwa pogoń za punktem, przeciwnik unika walki, sędziowie pokazują jego pasywność ale kierownik maty stara się tego nie zauważać. Koniec walki 3:3 i żal do Panów z gwizdkiem, którzy zmienili kolor medalu Remika na srebrny. Tak więc kostrzyńscy zapaśnicy dołączyli do imponującej już kolekcji kolejne dwa medale, mają ich już na sowim koncie 205. Kolejny ważny sprawdzian kostrzyńskich zapaśników to odbywające się w  dniach 2-4 lipca 2015 roku w Poczdamie Igrzyska Państw Bałtyckich w 16 dyscyplinach sportu. W Igrzyskach zapaśniczych startowało 7 zawodników z województwa lubuskiego – 3 dziewczęta z Agrosu Żary oraz 4 chłopców w tym 2 z SKF „OLIMP” Kostrzyn Eryk Szterew i Maciej Czarnecki. Był to bardzo dobry występ naszych zawodników w tak wielkiej imprezie i zdobycie brązowego medalu przez Macieja Czarneckiego i 4 miejsce Eryka Szterewa to odpowiedź na to, że zapaśnicy z Kostrzyna mogą już walczyć z powodzeniem na najważniejszych zawodach nie tylko w kraju ale i poza jego granicami. Medal zdobyty w Poczdamie jest  4 w tym roku medalem jaki kostrzyńscy zapaśnicy wywalczyli  na imprezie międzynarodowej. Wcześniej Remigiusz Mech i Eryk Szterew wywalczyli złoto i srebro w Holandii oraz Wiktor Zaoborny i Maciej Czarnecki złoto i brąz w Niemczech. Te sukcesy nie byłby możliwe gdyby nie wsparcie sponsorów a szczególnie  Miasta Kostrzyn nad Odrą  oraz Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gratulujemy trenerom i zapaśnikom życząc dalszych sukcesów.

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre