• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

kostrzyńscy zapaśnicy wygrywają w Lubsku

zapasyKilkanaście medali zapaśników na Międzywojewódzkiej Lidze w Lubsku. W sobotę 19 marca w Lubsku odbył się drugi rzut Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi Dzieci i Młodzików w zapasach klasycznych. Oczywiście na zawodach nie mogło zabraknąć naszych zawodników, którzy stawili się w silnym dwudziestoosobowym składzie. Turniej rozgrywany był na czterech matach a w rywalizacji wzięło udział 130 zapaśników reprezentujących: Wrocław, Wałbrzych, Starą Kamienicę, Jelenią Górę, Pieńsk, Poznań, Żary, Trzciel, Lubsko i Kostrzyn nad Odrą.

zapasy

Warto dodać, że naszą drużynę również i tym razem mocno wspierała i dopingowała grupa kostrzyńskich Rodziców. Dlatego w tym miejscu chcę im bardzo podziękować. Nasi zawodnicy stoczyli wiele ciekawych i zaciętych pojedynków. Dla niektórych chłopców szczególnie tych z grupy młodszej są to pierwsze kroki w międzywojewódzkiej rywalizacji, a już nieźle sobie poczynają i zdobywają kolejne medale. Duże słowa uznania należą się Filipowi Iwaszko, który wygrał już drugą ligę z rzędu.
W bieżącym sezonie w lidze startuje kilkunastu młodzików z różnych klubów, którzy są aktualnymi medalistami Mistrzostw Polski Młodzików z 2015 roku. Świadczy to o tym, jak mocna jest nasza liga i jaką ma wartość. Nasi zawodnicy rywalizując z nimi podnoszą swoje umiejętności i osiągane wyniki. Np. Kewin Metel w swojej kategorii ma możliwość walki aż z trzema medalistami Mistrzostw Polski.  W grupie młodzików słowa pochwały należą się na pewno  Mateuszowi Borysewicz, który wygrał druga ligę z rzędu, a także Kacprowi Kopyra za zajęcie I  miejsca i Sylwestrowi Borkowskiemu, który w finale uległ aktualnemu Mistrzowi Polski.

W Lubsku wywalczyliśmy następujące lokaty:
Złote medale:Filip Iwaszko 27 kg., Mateusz Borysewicz 42 kg., Kacper Kopyra 100 kg.
Srebrne medale: Wojciech Cudak 25 kg., Julian Iwaszko 27 kg., Kacper Pieczonka 29 kg., Marcel Kaczmarek 47 kg., Sylwester Borkowski 66 kg., Tomasz Lewandowski 85 kg.
Brązowe medale: Jakub Frackowiak 29 kg., Nikodem Suchomel 35 kg., Kacper Miklaszewski 47 kg., Adrian Jaworski 66 kg.

Ponadto piąte miejsca w swoich kategoriach zajęli Sebastian i Konrad Adamczewscy, Grzegorz i Maksymilian Konysz, Marek Sobków, Kewin Metel, Filip Rychterski, Alan Borkowski.
    
Wszystkie wywalczone medale i osiągnięte wysokie lokaty przyczyniły się do bardzo dobrego wyniku końcowego i zdobycia pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. 

Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre