• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Zapaśnicy z medalem w Holandii

zapasyMedal i wysokie lokaty kostrzyńskich zapaśników w Holandii. W dniach 25-27 marca 2016 roku w Utrechcie odbył się 46 międzynarodowy turniej kadetów i młodzików w zapasach. W gronie 724 zawodników z ponad 90 klubów i reprezentacji Polskę reprezentował tylko SKF „Olimp” Kostrzyn nad Odrą w liczbie 7 zawodników. Dzielnie poczynali sobie zwłaszcza w grupie kadetów Maciej Czarnecki, Dawid Siroń, Eryk Szterew i Wiktor Zaobornyy, pokonując wysoko notowanych zawodników z innych państw takich jak Bułgaria, Rosja, Rumunia, Norwegia, Ukraina, Holandia, USA. Turniej należał więc do jednych z najtrudniejszych na świecie w tej kategorii wiekowej. Wielkie brawa należą się naszym zawodnikom, którzy dzielnie bronili barw naszego kraju i miasta. Medal Maćka Czarneckiego (85 kg) jest dowodem tego, że walczyliśmy mocno.

Niestety przegraliśmy dwie walki o brązowe medale, nie udało się wygrać Wiktorowi Zaobornemu(58 kg) z reprezentantem Holandii i Erykowi Szterewowi (76 kg) z reprezentantem Niemiec co ma swoją wymowę. Faktem jest, że nasi zawodnicy są członkami Kadry Narodowej kadetów to turniej w Holandii jest zawsze sprawdzianem ich możliwości w gronie państw Europy i nie tylko.  Tak na marginesie to sędziowie nie pozwolili nam zdobyć dwóch kolejnych medali, przykre ale prawdziwe. Myślę, że nasi zapaśnicy wyciągną wnioski z tych zawodów i już w najbliższym Pucharze Polski zdobędą medale i kwalifikacje do Ogólnopolskiej olimpiady Młodzieży. Walki młodzików, Mateusza Borysewicz i Kacpra Miklaszewskiego pokazały, ze warto było jechać tak daleko po naukę w tak wielkim turnieju a to, że nie zajęli wysokich lokat świadczy o tym, że dużo pracy jeszcze przed nimi by walczyć o medale. Miejsce szóste zajął w  kategorii wagowej 85 kg Kacper Kopera. Dziękujemy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz firmą Hanke Tissue i SprintOil za wsparcie przy organizacji wyjazdu do Holandii.

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre