• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Brąz Sebastiana Urbańskiego

zapasyBrązowy medal dla Sebastiana Urbańskiego - W Kostrzynie nad Odrą w dniach 9.04. br. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Bardzo dobrze zaprezentowali się na nich kostrzyńscy zapaśnicy, zajmując w klasyfikacji generalnej 7 miejsce a indywidualnie w Sebastian Urbański stanął na trzecim stopniu podium w kategorii wagowej 50 kg.

zapasy

Organizatorem tej największej kostrzyńskiej sportowej imprezy jest kostrzyński Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji a głównymi sponsorami Miasto Kostrzyn nad Odrą oraz Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Impreza nadana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie w pełni spełniła plany, zamierzenia i oczekiwania w jego realizacji. W zawodach wzięło udział 131 zapaśniczek i zapaśników z Białorusi, Danii, Holandii, Czech i Polski, łącznie wystąpiło 39 reprezentacji.
W ocenie członka Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego, delegata technicznego PZZ Michała Jaworskiego, sędziego głównego, dwukrotnie złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich Andrzeja Wrońskiego oraz trenerów kadr narodowych juniorów i juniorek Piotra Szczeponioka i Marcina Marcinkiewicza zawody stały na bardzo dobrym poziomie organizacyjnym i sportowym, były profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone. Zapewniono uczestnikom dobrą rywalizację sportową, zapewniono promocję przedsięwzięcia oraz wspaniałą atmosferę, co niewątpliwie przyczyniło się do dalszego lepszego postrzegania organizatora przez wszystkich uczestników, sędziów i gości mistrzostw. Szczególną uwagą jest udział, obok ekip krajowych, narodowych zagranicznych reprezentacji.
Sportowy maraton przebiegł zgodnie z programem, dostarczając zgromadzonym kibicom okazji do śledzenia walk na jak najwyższym poziomie. Pięknie i kolorowo udekorowana hala widowiskowo-sportowa jeszcze bardziej znacząco podniosła rangę zapaśniczych zawodów.

zapasyPierwsze walki eliminacyjne rozpoczęły się już o godzinie 9.00 i trwały do godziny 14.00, następnie po godzinnej przerwie rozpoczęło się oficjalne otwarcie mistrzostw, którego dokonał z-ca burmistrza Zbigniew Biedulski. Przywitania gości, sędziów, zawodników i kibiców dokonał dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, następnie nastąpiła oficjalna prezentacja sędziów, zawodników i zawodniczek uczestniczących w mistrzostwach, po której wręczono specjalne wyróżnienia i podziękowania dla firm oraz indywidualne za wsparcie udzielone przy organizacji mistrzostw a także za wspieranie kostrzyńskiego sportu.
MOSIR Kostrzyn nad Odrą składa podziękowania  wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w zapasach a w szczególności:


Burmistrzowi Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzejowi Kuntowi i panu Krzysztofowi Kielec – prezesowi KOSTRZYŃSKO – SŁUBICKIEJ SPECJALNEJ STREFY EKONOMICZNEJ – głównemu sponsorowi tegorocznych mistrzostw.


Specjalne podziękowania dla wszystkich wspierających mistrzostwa TUTAJ:


Oficjalną uroczystość tradycyjnie już uświetniły przepiękne, fantastyczne kolorowe itp.. występy Zespołu Roll Dance przygotowane przez Katarzynę Czerwińską, które zachwyciły publiczność i zawodników.
Runda popołudniowa to już walki o medale, gdzie szczególne emocje wzbudziły pojedynki Sebastiana Urbańskiego, który ostatecznie po rewelacyjnym występie zdobył brązowy medal.  Około godziny 19 zakończyły się ostatnie walki i przystąpiono do dekoracji najlepszych zawodniczek i zawodników oraz klubów. Oficjalnej dekoracji dokonali: Andrzej Wroński, Michał Jaworski, Andrzej Kunt, Zbigniew Biedulski, Andrzej Kail, Piotr Dziekan, Leszek Naumowicz, Adam Frąckowiak.
Wybrano i udekorowano także najlepszą zawodniczkę i zawodnika mistrzostw a zostali nimi: Alicja Czyżowicz – Orzeł Namysłów i Erwin Imbierski – Agros Żary.

Wyniki zapaśników z Kostrzyna:

Sebastian Urbański – 3 miejsce kategoria wagowa 50 kg
Kornel Sokołowski - 5 miejsce kategoria wagowa 55 kg
Paweł Hendlik - 7 miejsce kategoria wagowa 55 kg
Bartosz Wnenczak - 13 miejsce kategoria wagowa 66 kg
Dawid Staszewski, Aleksander Szymczak, Łukasz Choroszej – 19-21 miejsce kategoria wagowa 66 kg

Podczas mistrzostw gościliśmy wielu znamienitych gości, zwłaszcza byłych zapaśników mistrzów olimpijskich, Świata, Europy między innymi: Andrzej Wroński(dwukrotny mistrz olimpijski), Włodzimierz Zawadzki (mistrz olimpijski), Ryszard Wolny (mistrz olimpijski), Andrzej Głąb (v-ce mistrz olimpijski), Marek Garmulewicz (trzy krotny mistrz Europy, medalista Mistrzostw Świata, olimpijczyk), Jerzy Kopański(v-ce mistrz Świata) i wielu innych.

 

{gallery}2016/04/zapasyMmpJ{/gallery}

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre