• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

SKF „Olimp” Kostrzyn na topie

zapasySKF „Olimp” Kostrzyn na topie. Trzy medale zapaśników w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach to wielki sukces naszych zapaśników, którzy w Mistrzostwach Polski zdobyli już 4 medale (srebro Sebastiana Urbańskiego w Pabianicach), tym razem Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) dostarczył nam aż 3 medale. To piękny wynik jak na tak ważne zawody. Dwa medale brązowe Remigiusza Mecha i Eryka Szterewa oraz srebro Wiktora Zaobornego ponad to VIII miejsce Macieja Czarneckiego i XII Tomasza Lewandowskiego pozwoliło naszej reprezentacji zająć VI miejsce w kraju w punktacji zespołowej co potwierdza naszą wysoką pozycję w rankingu klubów w Polsce.

zapasy

Do finałów OOM przygotowywaliśmy się już od jesieni 2015. Turniejem we Frankfurcie a następnie Pucharem Polski w Radomiu gdzie zawodnicy startowali w odpowiednich dla siebie kategoriach wagowych z myślą o OOM 2016. Niestety czas robi swoje i zawodnicy nabierali masy ciała a przed nami jeszcze 7 miesięcy pracy. Pierwszy Puchar Polski w 2016 dał sygnał, ze to nie te kategorie wagowe w których startowali są najbardziej odpowiednie dla naszych zapaśników. Tak więc szybka analiza i zawody kontrolne w Holandii i na drugi Puchar Polski pojechaliśmy z nadziejami, że będzie dobrze. Dwa tytuły dla Remigiusza Mecha i Wiktora Zaobornego, wysokie 7 miejsce Eryka Szterewa potwierdziło, że powinno być dobrze. Trening-Trening-Trening to nam pozostało do finału i nadzieja, że zdążymy na czas. Każdy z zakwalifikowanych zawodników swoją pracą wykonaną na treningu utwierdzał nasz w przekonaniu, ze będzie dobrze i tak się stało.

Trzy medale tak jak kostrzyńscy zapaśnicy zdobył jeszcze Piotrków Trybunalski i Miastko a najlepszym zespołem okazała się Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Radomia. To piękny sukces na który zapracowaliśmy ciężką pracą. Myślę, że zawodnikom dało to wiele do myślenia i uwierzyli w to że mogą być najlepsi a słuchać rad trenerów znaczy być zaprogramowanym na sukces. A co teraz – już niedługo bo w dniach 11-12.06 czerwca Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w Kostrzynie nad Odrą i walka o kolejne trofea sportowe.

zapasy

zapasy

zapasy


Dziękujemy za wsparcie -  Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Kuntowi, naszym sponsorom szczególnie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz firmie Sprint Oil.

 

{gallery}2016/05/zapasyOom{/gallery}

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre