• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Zapaśnicy z workiem medali w Nowym Tomyślu

zapasyZapaśnicy z workiem medali w Nowym Tomyślu. W sobotę 1 kwietnia zaliczyliśmy kolejny badzo udany występ naszych młodych zapaśników, tym razem na matach w Nowym Tomyślu. Jadąc na turniej spodziewaliśmy się frekwencji na około 120-130 zawodników. Jednak gdy przybyliśmy na miejsce zawodów zostaliśmy mocno zaskoczeni, ale jednocześnie równie ucieszeni ponieważ do rywalizacji stanęło aż 210 dzieci i młodzików z 13 klubów. Tak wysoka frekwencja na międzywojewódzkich jednodniowych zawodach to raczej rzadkość, ale świadczy to oczywiście o sile i mocno rosnącej popularności zapasów.

 zapasy

Zawody w Nowym Tomyślu rozgrywane były na czterech matach, trwały ponad pięć godzin, a nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem walk czuwało 14 arbitrów. Gościem specjalnym, który uroczyście otworzył zawody i z radością obserwował ich przebieg był kilkunastokrotny medalista Mistrzost Europy i Świata oraz medalista Igrzysk Olimpijskich z Moskwy Pan Andrzej Supron. Wszyscy zawodnicy mieli więc niesamowita okazję nie tylko zaprezentować się na macie przed ikoną polskich zapasów, ale także z nim porozmawiać i oczywiście zrobić pamiątkową fotkę.
W tak miłej atmosferze i wysokiej frekwencji nasi chłopcy wyraźnie dostali wiatr w żagle i z dużym powodzeniem przedostawali sie do kolejnych rund swoich kategori wagowych. Po wielu bardzo emocjonujących i zaciętych pojedynkach 14 naszych zawodników awansowało do ścisłej czołówki zdobywając miejsca na podium.


Złote medale zdobyli:
Piotr Dąbrowski 23 kg, Filip Iwaszko 30 kg, Oskar Piekutowski 32 kg, Kevin Metel 47 kg.

Srebrne medale zdobyli:
Wojciech Cudak 30 kg, Adam Kwiatkowski 36 kg, Alan Borkowski 73 kg.

Brązowe medale zdobyli:
Patryk Kopka 23 kg, Konrad Adamczewski 33 kg, Miłosz Mazurek 45 kg, Mateusz Borysewicz 47 kg, Jakub Gruszka 66 kg, Bartosz Zwoliński 73 kg, Adam Szymański 85 kg.

Pozostali zawodnicy rownież stoczyli po kilka pojedynków, ale nie udało im się dostać do strefy medalowej. Są nimi: Buńkiewicz Szymon, Mazurek Bartosz, Zekerya Byulent, Mihaylov Emil, Bogacz Jakub, Iwaszko Julian, Grzywacz Fabian, bracia Konysz Grzegosz i Maksymilian oraz ich kuzyn Konysz Szymon, Kwiatkowski Maciej, Kusyń Aleksander, Adamczewski Sebastian, Kramek Mateusz.
Zdobycie 14 medali oraz kilkanastu pozycji tuż za podium umożliwiło nam uplasowanie się w klasyfikacji drużynowej na wysokim 3 miejscu.
Cieszymy się bardzo z osiągniętych rezultatów i przy okazji dziękujemy naszym wiernym kibicom-rodzicom, którzy byli razem z nami i bardzo nas dopingowali.


 

Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!

{gallery}2017/04/zapasyNowyTomysl{/gallery}

 

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre