• MPS w zapasach

W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

Read more
  • MMP Kadetów i Juniorów

W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

Read more
  • „Brandenburgia Cup 2013”

Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

Read more

Video MPS w zapasach

Zapaśnicy bardzo udanie powalczyli na Kaszubach

zapasyZapaśnicy bardzo udanie powalczyli na Kaszubach. W weekend 9-10 czerwca toczyliśmy zapaśnicze zmagania na kaszubskich matach Międzynarodowego Turnieju kadetów i młodzików w Kartuzach. Na zawodach stawiła się cała czołówka najlepszych kadetów z kraju i z zagranicy jak również wszystkie kluby województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego w grupie młodzików. Ranga zawodów stała na bardzo wysokim poziomie, a zawody bacznie obserwował trener kadry narodowej juniorów młodszych Piotr Szczeponiok. Nasi chłopcy, którzy maja już doświadczenie z udziału w międynarodowych turniejach pokazali się z bardzo dobrej strony i wygrali wiele trudnych pojedynków.

W grupie kadetów wiele do myślenia trenerowi kadry dał Maciej Czarnecki, który w efektowny sposób pokonał między innymi reprezentanta Białorusi i drugiego zawodnika w kraju swojej kategorii wagowej. Przegrał jedynie na punkty z mistrzem Polski tej kat.wagowej. Maciej udowodnił tym samym, że może warto na niego postawić jako na kandydata na zbliżające się Mistrzostwa Europy Kadetów. Zobaczymy...! W tej grupie wiekowej trzecie miejsce wywalczył nasz wice mistrz Polski młodzikó z 2016 r. Marcel Kaczmarek w kat. 58 kg.
Grupa młodzików także udowodniła, że przyjechała do Kartuz po wysokie miejsca na podium. Worek z medalami rozpoczął wypełniać Filip Iwaszko, który jako najmłodszy w swojej kat. 32 kg. uległ jedynie reprezntantowi Armeni i zdobył drugie miejsce. Następni medliści to Kevin Metel i Mateusz Borysewicz, którzy zdominowali kat 47 kg wygrywając z wszystkimi przeciwnikami. Kevin zdobył złoto, a Mateusz srebro. Po jednej porażce odnotowali Byulent Zekeryia 53 kg i Bartosz Zwoliński 73 kg plasując się na drugich lokatach.
Podsumowując zawody, siedmiu naszych reprezentantów zdobyło siedem medali: 1 zloty, 5 srebrnych i jeden brązowy. Oby z każdych międzynarodowych zawodów udawało się wracać z takimi medalowymi zdobyczami.