• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

kolejne medale zapaśników w Brójcach

zapasyKolejny udany start zapaśników na Międzynarodowym Turnieju w Brójcach. W sobotę 17 czerwca w Brójcach koło Trzciela odbyła się ostatnia przed wakacjami Międzywojewódzka Regionalna Liga dzieci i młodzików w zapasach klasycznych. Rangę zawodów do międzynarodowych podwyższyła obecność bardzo mocnych zagranicznych ekip z Rosji i Niemiec. W turnieju wystartowało łącznie 135 zawodników z dwunastu ekip, a rywalizacja odbywała się na czterech matach. Dużą niespodzianką turnieju była obecność Moniki Michalik brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro.

zapasyPani Monika poza aktywnym dopingiem i rozdawaniem autografów dokonywała również wręczania medali i dyplomów podczas dekoracji najlepszych zawodników.
Nasi zawodnicy rozegrali bardzo udane zawody i przysporzyli wiele emocji nie tylko naszej ekipie, ale również wszystkim zebranym na hali kibicom. Popis zapaśniczych umiejętności rozpoczął nasz mały mistrz Filip Iwaszko 32 kg, który wręcz zdemolował swoich rywali w drodze po złoty medal. Filip wygrał między innymi 16:0 ze swoim pogromcą z marcowej kostrzyńskiej ligi z zawodnikiem Śląska Wrocław, natomiast w finale o złoto pokonał reprezentanta Rosji 15:0 i tusz w niecałe 40 sekund. Filip walczył jak zawodowiec, a ma dopiero 11 lat... Super !!!

zapasy

 

Drugi złoty medalista Wojciech Cudak 29 kg. także szedł jak burza kończąc wszystkie pojedynki przed czasem na przewagę techniczną. Brawo !!! Wisienką na torcie turnieju w Brójcach okazała się najbardziej oczekiwana walka finałowa 47 kg. celowo pozostawiona przez gospodarzy jako ostatni pojedynek. W tym starciu na przeciw siebie stanęli odwieczni rywale, brązowi medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików czyli Grzegorz Hindelbrand (Trzciel) i nasz Kevin Metel. Ten pojedynek wzmógł doping i emocje wszystkich zgromadzonych na hali bez wyjątku. Od pierwszych sekund i do ostatniego gwizdka walka stała na wyśmienitym poziomie. Akcja za akcję, punkt za punkt. Jeszcze 15 sekund przed zakończeniem walki prowadził zawodnik gospodarzy, ale to Kevin Metel wykonując rzut biodrowy w ostatnim momencie pojedynku przechylił szalę zwycięstwa na swoja stronę wygrywając 10:9. Obydwaj zawodnicy otrzymali owacje na stojąco ponieważ pokazali piękno tej dyscypliny sportu i niezwykły charakter.
Na końcowy sukces naszej drużyny i zdobycie 3 miejsca w klasyfikacji drużynowej również mieli wpływ pozostali zawodnicy, którzy odnotowali wiele zwycięstw i wywalczyli miejsca na podium. W sumie zdobyliśmy 10 medali.
Udało nam się wywalczyć następujące lokaty:

 • Cudak Wojciech 29 kg - 1 miejsce
 • Iwaszko Filip 32 kg - 1 miejsce
 • Metel Kewin 47 kg - 1 miejsce
 • Iwaszko Julian 29 kg - 3 miejsce
 • Adamczewski Konrad 38 kg - 3 miejsce
 • Konysz Szymon 50 kg - 3 miejsce
 • Borysewicz Mateusz 47 kg - 3 miejsce
 • Kaczmarek Marcel 59 kg - 3 miejsce
 • Zwoliński Bartosz 73 kg - 3 miejsce
 • Sawicki Łukasz 100 kg - 3 miejsce
 • Frąckowiak Jakub 35 kg - 5 miejsce
 • Konysz Grzegorz 42 kg - 5 miejsce
 • Mazurek Bartosz 59 kg - 5 miejsce
 • Mazurek Miłosz 50 kg - 5 miejsce
 • Zekeryia Byulent 53 kg - 5 miejsce
 • Galareta Bartosz 59 - 7 miejsce
 • Buńkiewicz Szymon 66 kg - 5 miejsce
 • Konysz Maksymilian 59 kg - 8 miejsce

Klasyfikacja drużynowa - 3 miejsce.


Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!



{gallery}2017/06/zapasyBrojce{/gallery}

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre