• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Holandia podbita, trzy finały dla Kostrzyna

holandiaHolandia podbita, trzy finały dla Kostrzyna w dalekim Utrechcie. Trzy finały 1 złoto i 2 srebra wywalczyli nasi zapaśnicy w wielkim turnieju w którym startowało 842 zawodników z 41 państw między innymi z Argentyny, USA, Kolumbii, Ukrainy, Austrii i wielu innych a wśród nich reprezentanci Kostrzyna nad Odrą i jednocześnie reprezentacji Polski Wiktor Zaobornyy, Maciej Czarnecki, Kewin Metel, Marcel Kaczmarek. Tradycją już jest udział naszych zapaśników w tym turnieju. Kolejny już raz nasi zawodnicy pokazali, ze nie jadą tylko po naukę ale walczyć o medale. Nasi młodzi gladiatorzy godnie reprezentowali nasze miasto dzięki wsparciu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogliśmy wywalczyć kolejne medale oraz wysokie miejsca.

 

zapasy

Walki naszych zawodników dostarczały wiele emocji, najmłodszy w ekipie Filip Iwaszko dał przykład jak należy walczyć mimo tego, że ma niespełna 11 lat wygrał w grupie z reprezentantami Niemiec, Holandii, Czech, Dani a w walce finałowej po morderczej walce uległ nieznacznie reprezentantowi Rosji. Inny wymiar ma srebrny medal Ryśka Bobryckiego w kategorii wagowej 120 kg w grupie juniorów, który w finałowej walce mimo, że prowadził 7:0 przegrał 13:11. Szkoda bo nie wiele brakowało by wygrać przez przewagę techniczną ale zabrakło „tlenu”(brak treningu). Nasz najlepszy w tym turnieju zawodnik Maciej Czarnecki stoczył 5 pojedynków zwyciężając zdecydowanie Bułgara, Niemca, Litwina i Holendra a w finale Białorusina. Duma rozpierała prezesa Artura Grzelczaka – trzy finały w tak wielkiej imprezie i w tym stylu to naprawdę wielki sukces. Osobną historię tworzył Wiktor Zaobornyy, który walczył znakomicie ale niestety w walce z reprezentantem Niemiec Wiktora zdyskwalifikowano za umyślny faul, którego nie było. Sędziowie ocenili akcje Wiktora za dwa punkty ale kierownik maty oczywiście Niemiec uważał, że to faul i uraz Niemca, dyskwalifikacja Wiktora do walki o medal. Do walki o medal zestawili naszego zawodnika do walki z Holendrem z Utrechtu i tu był cyrk. Walczył tylko Wiktor a sędziowie robili swoje. Pomimo trzykrotnego tuszowania Holendra dopiero po czwartym tuszowaniu i wciskaniu Holendra w matę nie można już było nic zrobić i wygrał Wiktor, który otrzymał wielkie brawa za kunszt i determinację. W takiej formie nasi zawodnicy mogą wojować na największych imprezach i dostarczą nam wielu emocji. Jako trener mogę powiedzieć Brawo! Brawo! Brawo!
Antoni Żołna

{gallery}2017/04/holandia2017{/gallery}

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre