• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach

zapasyAdam Szymański i Kevin Metel o krok od medalu Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach. W weekend 10-12 listopada w Raciborzu odbyła się długo wyczekiwana największa zapaśnicza impreza grupy młodzików, czyli Mistrzostwa Polski, na którą przybyło 222 zawodników z 48 klubów, w tym sześcioosobowa reprezentacja UKS „Jedynka”. Z Raciborza wróciliśmy z małym niedosytem ponieważ dwóm zawodnikom zabrakło niewiele aby cieszyć się z medalu tak prestiżowej imprezy. Kevin Metel z niedowagą na 53 kg. po pięciu wygranych i jednej porażce awansował do walki o brąz.

zapasy Raciborz

Niestety wysiłek włożony we wcześniejsze trudne pojedynki spowodował, że Kevin nie był już w takiej dyspozycji jak byśmy tego oczekiwali i uległ na punkty reprezentantowi Wałbrzycha zajmując 5 lokatę. W jego kategorii startowało 35 zawodników. Drugi nasz finalista to Adam Szymański, który zaskoczył wszystkich docierając do walk o medale. Zaskoczył ponieważ jego staż treningowy to dopiero jeden rok, a on już udowodnił, że potrafi zacięcie walczyć z najlepszymi w swojej kategorii wagowej 85 kg. Adam po trzech wygranych i przegranym półfinale w walce o trzecie miejsce uległ na punkty zawodnikowi z Chełma zajmując jak Kevin piąte miejsce.
Pozostali zawodnicy zawalczyli na dobrym poziomie, ale nie na tyle aby awansować do strefy medalowej. Należy bardzo pochwalić walczącego w kat. 47 kg. Mateusza Borysewicza, któremu zabrakło jednej wygranej aby rywalizować o brąz. Z bilansem trzech wygranych i dwóch porażek zajął i tak wysoką ósmą lokatę na 32 zawodników. Nieco słabiej poszło Bartoszowi Zwolińskiemu 73 kg. oraz Byulentowi Zekerya 59 kg., którzy odnieśli tylko po jednym zwycięstwie. W naszej ekipie nie zabrakło również Oskara Piekutowskiego, który z powodu kontuzji stawu skokowego nie mógł rywalizować na Mistrzostwach, ale za to pełnił funkcję kibica.
Zarówno O. Piekutowski, M. Borysewicz, B. Zekerya dopiero z rok będą najstarsi w tej grupie wiekowej więc możemy spodziewać się po nich dużo lepszych wyników i może nawet medali.
Nasza drużyna uplasował się w klasyfikacji zespołowej na 14 pozycji wśród 48 klubów.

zapasyzapasy


 

Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!


 

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre