• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Zapaśnicy z kolejnymi medalami

zapasyKolejne kikanaście medali zapaśników na Międzywojewódzkiej lidze w Wałbrzychu. Miłe informacje kierujemy dla naszych wiernych kibiców tym razem z Wałbrzycha gdzie 7 kwietnia rywalizowaliśmy na międzywojewódzkiej lidze dzieci i młodzików. Zgarnęliśmy tam 11 medali, w tym 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. Nasi chłopcy mimo zmęczenia po 320 kilometrowej trasie pokazali, że mają silny charakter i pragną zdobywać kolejne medale. Wspaniała atmosfera w drużynie na którą pracują nie tylko trenerzy i działacze, ale również sami zawodnicy powoduje, że stajemy się coraz silniejsi i głodni najwyższych sportowych sukcesów. Oczywiście w parze z walecznym duchem ekipy idzie ciężka i systematyczna praca na każdym treningu. Efektem naszych wysiłków są właśnie wyniki z zawodów.


W Wałbrzychu zarówno dzieci jak i młodzicy walczyli na bardzo dobrym poziomie i awansowali, aż do ośmiu finałów, a na najwyższym stopniu podium stanęło 4 zawodników. Walkę zawodów stoczyło dwóch kostrzyńskich zawodników, Wojciech Cudak i Kacper Sobczyk, którzy zmierzyli się w finale kat. 32 kg. Warto dodać, że są to kuzyni i prawie jak bracia płakali po skończonym pojedynku. Tym razem lepszy okazał się Kacper Sobczyk, który jak wszyscy pamiętają został naszym objawieniem i największą niespodzianką zawodów w Starej Kamienicy.
W fenomenalnym stylu swoje zawody rozegrał Mateusz Borysewicz-Woźnicki kat. 52 kg. dla którego kibice nie szczędzili braw po pięknych technicznych akcjach i zdominowaniu swoich rywali. Wielkie słowa uznania także dla Filipa Iwaszko kat. 35 kg. i Konrada Adamczewskiego kat. 42 kg, którzy zdecydowanie i z klasą zwyciężyli kolejny rzut ligi. Brawo !!! Wcześniej już wspomniany Kacper Sobczyk kat. 32 kg., przeszedł samego siebie, gdyż trenując niezwykle krótko zdobył swój pierwszy, a nasz czwarty w Wałbrzychu złoty medal.
Nasi srebrni medaliści tj. Wojciech Cudak kat. 32 kg., Dawid Kopka kat 46 kg, Artur Zalewski kat. 50 kg. i Filip Musiałowski kat. 100 kg. również zaliczyli udane zawody i odnotowali wiele zwycięstw. W walkach finałowych zabrakło im trochę doświadczenia lecz wynik jest i tak bardzo wysoki.
W gronie brązowych medalistów znaleźli się najmłodszy w drużynie Aleks Kusyń kat. 46 kg, debiutant Kamil Kościukiewicz kat. 50 kg. i najstarszy w ekipie Kewin Metel kat. 57 kg. Niestety gospodarze turnieju nie byli tak gościnni i wypaczyli wynik walki półfinałowej Kewina z ich reprezentantem. Sędzia prowadzący pojedynek niesłusznie przyznał kilka punków przeciwnikowi naszego Kewina co w efekcie doprowadziło do jego przegranej i naszego negatywnego podsumowania wałbrzyskiej pazerności. Tak to czasem w sporcie bywa...Szkoda.
Tym razem mniej szczęścia w sportowej rywalizacji mieli Oskar Piekutowski kat. 41 kg, Fabian Grzywacz kat. 57 kg., Byulent Zekeriya kat. 62 kg, Aleksander Kolano kat 62 kg. Wszyscy zajęli piąte lokaty. Ci zawodnicy w bieżącym sezonie są najmłodsi w grupie młodzików i często muszą toczyć pojedynki ze starszymi od siebie przeciwnikami. Z pewnością jeszcze w tym sezonie i oni udowodnią, że będą walczyć o miejsca na podium.


Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!

{gallery}2018/04/walbrzych{/gallery}

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre