• MPS w zapasach

W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

Read more
  • MMP Kadetów i Juniorów

W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

Read more
  • „Brandenburgia Cup 2013”

Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

Read more

Video MPS w zapasach

Turniej Zapaśniczy im. "Wł. Bajorka" w Krakowie

Dwa medale Kostrzyńskich Zapaśników w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. „Wł. Bajorka „ w Krakowie. W w dniu 19-20.10.2018 roku Krakowie odbył się jeden z największych turniejów zapaśniczych w grupie wiekowej Kadetów. W gronie ponad 240 zawodników z Holandi Niemiec Ukrainy Litwy Czech Słowacji Rumuni oraz 21 klubów z Polski rywalizowało w stojącym na wysokim poziomie sportowym Turnieju „ im. Wł.Bajorka”. To był dobry turniej pod każdym względem. Piękna oprawa otwarcia-zamknięcia turnieju ilość i jakość zawodników zagranicznych przyczynia się do Faktu że Komisja F.I.L.A.- Organizacja Zapaśnicza przyznała miastu Kraków.

Mistrzostwa Europy Kadetów Brawo! Wracając do przebiegu zawodów informuję, że to kolejne udane zawody w których nasi zawodnicy wywalczyli medale brązowe. Kolejny medal zdobył Kewin Metel który stoczył piękne boje ulegając tylko Mistrzowi Polski Kozłowskiemu z Radomia. Kewin rozpoczął walkę agresywnie zmuszając przeciwnika do popełnienia błędu a sam wykonał dwa piękne rzuty i prowadził 4:0, 6:0 i gdy wydawało się że sędziowie przyznają kolejne punkty za sprowadzenie do parteru /błąd sędziów/ punkty odrabiał przeciwnik zwyciężając w tej kategorii wagowej. Kolejny medalista to Mateusz Borysewicz który stoczył piękną walkę reprezentantem Białorusi - piąty zawodnik Mistrzostw Świata w walce o finał rzucając piękny Suples za dwie ręce trzymając przeciwnika w pozycji zagrożonej. Brak doświadczenia spowodował że Mateusz przegrał walkę a w walce o medal brązowy pokonał swojego przeciwnika i podobnie jak Kevin zdobył brązowy medal. Dobre walki stoczyli Filip Rychterski wygrywając dwie walki z wyżej notowanymi przeciwnikami. Natomiast Tomasz Lewandowski w walce o brąz uległ przy remisie 7:7 aktualnemu vice- Mistrzowi Polski. Tak więc kolejne medale z ważnych zawodów kolejny niedosyt medalowy ale świadczy to również o tym że jest potencjał że chłopaki chcą zdobywać medale. Dobra praca na treningach udział w zawodach różnej rangi nabywanie doświadczenia a przyjdą kolejne sukcesy.