• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Pięć medali w Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym

zapasyMocny Kostrzyn nad Odrą. Pięć medali w Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym Katowice 2018. Takim akcentem kończą rok 2018 Zapaśnicy z Kostrzyna nad Odrą. Grupa Kadetów i Młodzików biorąc udział w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Katowicach zdobywa pięć medali. Wspaniała atmosfera w nastroju Święta Górnika „Barbórki” przebiegały zawody z udziałem 150 zawodników reprezentantów Mołdawii Czech Słowacji Ukrainy Niemiec oraz 15 klubów z Polski wśród nich Kostrzyńscy Zapaśnicy – „Gladiatorzy.” Taki przydomek towarzyszy nam już od dłuższego czasu ,który jest wyrazem szacunku za wyniki sportowe. I tym razem potwierdzamy że jest to trafne określenie naszej drużyny o czym świadczą zdobyte medale 1- złoty 3 – srebrne oraz 1 – brązowy.

 

 

zapasy

Taka ilość medali pozwoliła nam na zdobycie Pucharu za zajęcie IV – miejsca zespołowo. Z wielką przyjemnością przechodziło się z narożnika do narożnika gdzie sędziowie po kolei ogłaszali raz po raz zwycięstwa naszych „GLADIATORÓW”. Nasi osiągnęli 4- finały a jedynie Marcel Kaczmarek toczy jeszcze trzy walki by dotrzeć do brązowego medalu. Po stoczeniu 3-walk w ciągu ok. 40-minut Marcel zdobywa medal ale doznaje kontuzji i poddajemy walkę. Klasą dla siebie był Kevin Metel który nie dał żadnych szans swoim przeciwnikom wygrywając zdecydowanie kategorie wagową 65-kg. Kadetów. Walki finałowe przegrywają Oskar Piekutowski 45-kg, Mateusz Borysewicz 57-kg oraz Aleksander Kolano 65-kg. zdobywając srebrne medale pozostawili w pokonanym polu wyżej notowanych przeciwników pokonując ich w bezpośrednich pojedynkach. Wściekły był po pojedynku Mateusz Borysewicz – brązowy medalista w kategorii 51 kilogramów Mistrzostwa Polski Młodzików w Janowie Lubelskim walcząc w wyższej 57kg przegrał z V- m-ce zawodnikiem wyższej kategorii nic tu dodać /tu przemówiła po prostu ambicja chłopaka z Kostrzyna/. Indywidualne sukcesy ustawiły tabele drużynową i ku naszej radości Kostrzyn uplasował się tuż obok podium zajmując IV – miejsce i pozostawiliśmy wszystkie ekipy zagraniczne ulegając tylko liczebnie „ Unii’ Racibórz i Piotrkowi Piotrków Trybunalski. Gratuluje naszym Gladiatorom – był to ostatni start naszych Zapaśników w 2018 roku w turniejach rangi Ogólnopolskiej i Międzynarodowej bogaty w sukcesy i doświadczenia z których na pewno skorzystamy w 2019 roku.


Dziękujemy wszystkim sponsorom naszych Kostrzyńskich Zapasów.

 • ARCTIC PAPER
 • INTERMARCHE
 • MIEJSKIE ZAKŁADY KOMUNALNE
 • ICT POLAND
 • IKAA SUCHOMEL
 • BRICOMARCHE
 • HANKE TISSUE

Szczególne słowa podziękowania składamy na ręce Prezesa Zarządu KOSTRZYŃSKO-SŁUBICKIEJ SPECJALNEJ STREFY EKONOMICZNEJ

Z sportowym pozdrowieniem „ Kostrzyńskie Zapasy”

{gallery}2018/11/zapasyKatowice{/gallery}

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre