• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Prezes PZZ w Kostrzynie nad Odrą

Wizyta prezesa PZZ Prezes PZZ w Kostrzynie nad Odrą. MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW i JUNIORÓW w Kostrzynie nad Odrą. W dniu 2 października br. w Kostrzynie nad Odrą dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski w biurze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gościł Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego Grzegorza Pieronkiewicza. W trakcie trwających blisko 2 godzin, poruszono m.in. tematykę szkolenia przez kluby sportowe zapaśników w grupach dziecięcych i młodzieżowych, problematykę finansowania młodzieżowego sportu zapaśniczegooraz dokonano oceny organizacji imprez sportowych, które odbyły się w kwietniu br. w Kostrzynie nad Odrą (MMP kadetów oraz 83. MP Seniorów).

 

Miło nam poinformować, że szczególnie bardzo wysoką notę przyznano za 83. MP Seniorów w zapasach w stylu klasycznym, które w ocenie Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego w Warszawie, były w 2013 roku najlepiej zorganizowaną i przeprowadzoną imprezą zapaśniczą w Polsce.
W trakcie spotkania prezes PZZ poinformował dyrektora MOSiR, że Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie przyznał Miastu Kostrzyn nad Odrą oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, jako głównemu organizatorowi, prawo organizacji dwóch centralnych imprez zapaśniczych w stylu klasycznym rangi Mistrzostw Polski, tj. Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów (zawodnicy w wieku 15 – 17 lat) oraz Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów (zawodnicy 17 – 19 lat).
Międzynarodowe zawody z udziałem blisko 170 najlepszych polskich kadetów i juniorów wyłonionych z Pucharu Polski oraz około 90 zapaśników z zagranicy odbędą się w dniach 4 – 6.04.2014 r.. Młodzi zapaśnicy rywalizować będą o tytuł międzynarodowego mistrza Polski w obu kategoriach wiekowych w dziesięciu kategoriach wagowych.
Kostrzyński MOSiR, po złożeniu swoich ofert, na podstawie wniosku Komisji Organizacji Imprez PZZ, wygrał rywalizację z innymi miastami i ośrodkami ubiegającymi się o prawa organizacji tych imprez. O randze tych imprez nie ma co mówić, gdyż każdy sportowiec, trener, działacz czy sympatyk sportu wie, że osiągnięty wynik sportowy oraz start w takich zawodach ma ogromne znacznie i wielokrotnie jest przepustką do zdobywania wyników i laurów w zawodach o najwyższej randze, gdyż to z kostrzyńskich imprez trener kadry narodowej Polski kadetów i juniorów powoła reprezentację na Mistrzostwa Świata oraz Europy.
Przypomnijmy, że w latach 1998 – 2013 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji corocznie był organizatorem imprez najwyższej rangi w kategorii kadetów i juniorów (Mistrzostwa Polski Juniorów, Międzynarodowe Mistrzostwa Kadetów, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów, Mistrzostwa Polski Seniorów).
Zarząd Polskiego Związku Zapaśniczego mając na uwadze wzorową organizację poprzednich imprez oraz wielkie doświadczenie i zaangażowanie kostrzyńskiego ośrodka, pozytywnie ocenił wniosek Komisji Organizacji Imprez i jednogłośnie zatwierdził i powierzył prawo do organizacji obu imprez.
Brawa dla Miasta Kostrzyn nad Odrą, brawa dla MOSiR, gdyż będą to kolejne dwa wspaniałe sportowe przedsięwzięcia promujące Miasto Kostrzyn nad Odrą oraz Ziemię Lubuską. Tak więc w 2014 roku Kostrzyn nad Odrą będzie po raz kolejny stolicą polskiego sportu na jego jak najwyższym poziomie.

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre