Pięć medali zapaśników na Ogólnopolskim Turnieju w Poznaniu

zapasyPięć medali zapaśników na Ogólnopolskim Turnieju w Poznaniu. W sobotę 23 września zapaśnicy ponownie walczyli w Poznaniu, ale tym razem na gólnopolskich Mistrzostwach Makroregionu Młodzików, które były centralną imprezą organizowaną przez Polski Związek Zapaśniczy. W turnieju startowali zawodnicy z klubów reprezentujących cztery województwa: lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie i pomorskie. Niezwykle istotny jest fakt, iż wszyscy nasi medaliści automatycznie trafili do Kadry Województwa oraz szerokiej Kadry Polski juniorów młodszych. I właśnie z tego cieszymy się najbardziej ponieważ reprezentacja UKS „Jedynka” wywalczyła pięć medali i tyle samo miejsc w kadrze. Zdobyliśmy dwa srebra i trzy brązy.

zapasyPo bardzo zaciętych pojedynkach swoje finały o złoto przegrali Kevin Metel 53 kg i Adam Szymański 85 kg. W całym turnieju po jednej porażce i kilku wygranych odnotowali brązowi medaliści czyli: Oskar Piekutowski 35 kg, Mateusz Borysewicz 47 kg oraz Łukasz Sawicki 100 kg. Gratulujemy chłopakom medali w tak ważnych zawodach !!! W naszej ekipie startowało jeszcze pięciu zawodników z trochę mniejszym bagażem zapaśniczych doświadczeń, którzy nie stanęli na podium, ale zajęli lokaty w pierwszej dziesiątce. Należą do nich: Bartosz Zwoliński 8 m. w 73 kg, Jakub Bogacz 7 m. w 66 kg, Aleksander Kolano 10 m. w 66 kg, Bartosz Galareta 9 m. i Byiulent Zekeryia 10 m. razem w kat 59 kg.
Przed nami jeszcze kilka międzywojewódzkich i ogólnopolskich zawodów, a w połowie listopada najważniejsza impreza dla tej grupy wiekowej czyli Mistrzostwa Polski Młodzików w Raciborzu. Wierni kibice trzymajcie za nas kciuki !!! Hej.

Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!