Dziewięć medali zapaśników

zapasyDziewięć medali zapaśników na 1 rzucie Międzywojewódzkiej ligi w Starej Kamienicy. W sobotę 9 marca w Starej Kamienicy walczyliśmy na pierwszym rzucie międzywojewódzkiej zapaśniczej ligi dzieci i młodzików. Piętnastoosobowa drużyna mimo wyczerpującej podróży z wielkim entuzjazmem przystąpiła do zawodów, w których wystartowało 133 zawodników z 14 klubów, w tym jedna ekipa z Niemiec.  Nasi zawodnicy od początku roku udowadniają, że sportowa forma pnie się w górę. Dzięki bardzo dobrej postawie zdobyliśmy 9 medali indywidualnych i czwarte miejsce drużynowo.

 

Szczególne słowa pochwały należą się najmłodszym chłopcom z rocznika 2009 tj. Julianowi Iwaszko i Piotrowi Dąbrowskiemu, którzy mierzyli swoje siły z zawodnikami z rocznika 2007-2008. Julek i Piotrek pokazali, że posiadają wielki talent do zapasów i zdecydowanie zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych. Na słowa pochwały zasłużył również kolejny nasz debiutant - Bartosz Jankowski, który trenując niespełna trzy miesiące zdobył swój pierwszy brązowy medal.
Sportową dominację nad przeciwnikami kolejny raz potwierdzili Kacper Sobczyk i Filip Iwaszko. Ta dwójka to potwierdzona czołówka krajowa kategorii 35 kg i 38 kg. Wielkim pechowcem okazał się Wojtek Cudak (8 zawodnik ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików), który w pierwszej walce odniósł uraz uniemożliwiający dokończenie turnieju. Tym razem trochę szczęścia zabrakło również Aleksowi Kusyń, który prowadząc na punkty w walce finałowej dał się zaskoczyć przeciwnikowi i ostatecznie przegrał.
Pozostałym zawodnikom również dziękujemy ponieważ dali z siebie wszystko i zajęli równie cenne wysokie lokaty.

W Starej Kamienicy wywalczyliśmy następujące miejsca:
Kategoria Dzieci
1 m. Piotr Dąbrowski 29 kg,
1 m. Julian Iwaszko 35 kg.
2 m. Aleks Kusyń 50 kg.
9 m. Damian Nowak 42 kg.
10 m. Sebastian Adamczewski 42 kg.

Kategoria Młodzik
1 m. Kacper Sobczyk 35 kg.
1 m. Filip Iwaszko 38 kg.
3 m. Artur Zalewski 48 kg.
3 m. Fabian Grzywacz 57 kg.
3 m. Aleksander Kolano 75 kg.
3 m. Bartosz Jankowski 75 kg.
5 m. Wojciech Cudak 38 kg.
5 m. Kamil Kościukiewicz 52 kg.
7 m. Konrad Adamczewski 44 kg.
9 m. Dawid Kopka 52 kg.


Ciągły rozwój UKS "Jedynka" i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszych sponsorów. Dziękujemy !!!Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk.

{gallery}2019/03/staraKamienica{/gallery}

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA