Młodzi zapaśnicy z Kostrzyna najlepsi

Młodzi zapaśnicy zdobywają 1 miejsce drużynowo na międzywojewódzkich zawodach w Lubsku. W ubiegłą sobotę 1 czerwca w Lubsku wzięliśmy udział w trzecim ligowym turnieju międzywojewódzkiej ligi młodzików. Zawody rozegrano na czterech matach, a sportowe zmagania stoczyło ponad 100 zawodników z 10 klubów. Kostrzyński team wystąpił w 18 osobowym składzie: Wojciech Cudak, Kacper Sobczyk, Filip Iwaszko, Nataniel Troczyński, Konrad Adamczewski, Artur Zalewski, Kamil Kościukiewicz, Bartosz Jankowski, Aleksander Kolano, Bartosz Mietliński, Nykyta Skrypyn, Piotr Dąbrowski, Julian Iwaszko, Antoni Ludka, Gracjan Somerski, Aleks Kusyń, Damian Nowak, Sebastian Adamczewski.

Występ naszej ekipy i osiągnięte wyniki potwierdzają, że pozostałe kluby muszą się z nami liczyć. Śmiało możemy stwierdzić, że kilku zawodników od początku sezonu nie zeszło z pierwszego miejsca podium tworząc trzon kostrzyńskiego teamu. Dominatorami swoich kategorii wagowych obecnie są: Julian Iwaszko, Kacper Sobczyk, Filip Iwaszko. W ich ślady śmiało podążają pozostali zawodnicy i z turnieju na turniej są coraz bliżej czołówki. Cieszymy się bardzo z takiej postawy i optymistycznie patrzymy w sportową przyszłość naszego teamu. Do naszej drużyny dołączył kolejny bardzo mocny zawodnik Nataniel Troczyński, który z pewnością stanie się jednym z kilku liderów UKS „Jedynka“.
W Lubsku nasi chłopcy zdobyli aż 13 medali indywidualnie w tym 7 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. Te wspaniałe lokaty doprowadziły nas do 1 miejsca w klasyfikacji drużynowej. Nasza radość ze zdobycia 1 miejsca była jeszcze większa ponieważ sukces ten zadedykowaliśmy podstawowemu zawodnikowi UKS „Jedynka“ Fabianowi Grzywacz, który dwa tygodnie temu uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Wierzymy w to, że po udanej operacji Fabian nie tylko wróci do pełnej sprawności, ale również będzie mógł w dalszym ciągu realizować swoją sportową pasję, którą są dla niego zapasy. Fabian Jesteśmy z Tobą !!!Podsumowanie osiągnięć z Lubska:
1 m. Gracjan Somerski 27 kg. (dzieci)
1 m. Julian Iwaszko 35 kg. (dzieci)
1 m. Damian Nowak 42 kg. (dzieci)
1 m. Aleks Kusyń 50 kg. (dzieci)
1 m. Kacper Sobczyk 35 kg (młodzik)
1 m. Filip Iwaszko 38 kg. (młodzik)
1 m. Nataniel Troczyński 41 kg. (młodzik)
2 m. Piotr Dąbrowski 29 kg. (dzieci)
2 m. Konrad Adamczewski 44 kg. (młodzik)
2 m. Cudak Wojciech 38 kg. (młodzik)
3 m. Mietliński Bartosz 85 kg. (młodzik)
3 m. Aleksander Kolano 75 kg. (młodzik)
3 m. Mykyta Skrypyn 85 kg. (młodzik)
5 m. Adamczewski Sebastian 42 kg. (dzieci)
5 m. Antoni Ludka +50 kg. (dzieci)
5 m. Kościukiewicz Kamil 52 kg. (młodzik)
5 m. Zalewski Artur 48 kg. (młodzik)
5 m. Jankowski Bartosz 68 kg. (młodzik)

Naszych kibiców zapraszamy do odwiedzania strony internetowej UKS "Jedynka" http://zapasy.kostrzyn.pl/uks-jedynka oraz profilu na Facebooku.

Ciągły rozwój UKS „Jedynka" i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszych sponsorów. Dziękujemy !!!


Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk.

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA