Kolejny bardzo udany rok zawodników i trenerów UKS „Jedynka”

Kolejny bardzo udany rok zawodników i trenerów UKS „Jedynka”. Podsumowanie działalności klubu w 2020 roku. Koniec bieżącego roku tuż, tuż więc chcielibyśmy dokonać podsumowania naszej działalności. Wszyscy wiemy, że za sprawą pandemii koronawirusa i paradoksalnie spektakularnych osiągnięć UKS „Jedynka” ten rok na zawsze zostanie w naszej pamięci. Tak się składa, że w tym zwariowanym, niepewnym czasie doświadczyliśmy też wiele pięknych sportowych chwil w wykonaniu naszych zawodników. I zdecydowanie było nam to potrzebne do zrównoważenia codziennych stresów i natłoku koronawirusowych informacji. Mamy nadzieję, że za sprawą naszych osiągnięć wielu kostrzyńskich mieszkańców poczuło radość, szczęście i dumę. My z pewnością tego doświadczyliśmy. I właśnie w tym miejscu szczególnie dziękujemy naszym Zawodnikom i ich Rodzicom za zaangażowanie i wiarę w końcowy sukces. Udało nam się przetrwać wyjątkowo trudne dla wszystkich początki pandemii i treningi online bez możliwości kontaktu fizycznego. Następnie w okresie wakacji gdzie większość ludzi odpoczywała my nadrabialiśmy odebrany nam szkoleniowy czas. Od września wróciła możliwość sportowej rywalizacji więc do grudnia walczyliśmy na wszystkich możliwych zawodach. Zawsze trzymaliśmy się razem i widzieliśmy wspólny cel. Dziękujemy Wam bardzo! Jesteście Wielcy! Przed nami jeszcze wiele do zdobycia i zrobimy to wspólnie!

Efekt końcowy sportowych osiągnięć UKS „Jedynka” to suma: charakteru, wytrwałości, ambicji, wyznaczonych celów, sportowych marzeń, szczęścia, wiary w sukces wszystkich członków klubu. W naszym stowarzyszeniu jest ponad setka trenujących zawodników i zawodniczek. Jesteśmy wielką siłą i dużą organizacją. Mamy swoją wizję oraz plany dotyczące przyszłości klubu i zawodników. Ciężko pracujemy na własny sukces, chcemy w spokoju podążać wyznaczoną drogą w kierunku rozwoju kostrzyńskiej młodzieży i osiągania kolejnych wspaniałych wyników sportowych na matach krajowych i zagranicznych.

Podsumowując działalność UKS „Jedynka” w 2020 roku:

 • wzięliśmy udział w 6 turniejach rangi międzywojewódzkiej w; Starej Kamienicy, Trzcielu, Poznaniu, Żarach, Bielawie, Gorzowie Wlkp.,
 • wzięliśmy udział w 2 ogólnopolskich turniejach centralnych organizowanych przez PZZ w Żukowie i Kostrzynie nad Odrą,
 • zdobyliśmy 79 medali we wszystkich zawodach,
 • dokonaliśmy historycznego wyczynu zdobywając trzy złote medale na Mistrzostwach Polski Młodzików w Kostrzynie nad Odrą;
 1. Filip Iwaszko kat. 38 kg.
 2. Kacper Sobczyk kat. 41 kg.
 3. Wojciech Cudak kat. 44 kg.,

Wyżej wymieniona trójka złotych medalistów już w maju 2021 roku będzie reprezentowała nie tylko nasze miasto, ale również Polskę na Mistrzostwach Europy Młodzików U15 w Bułgarii. Zawodnicy Ci trafili do szerokiej Kadry Polski Juniorów młodszych,

 • czterech zawodników awansowało do Kadry Województwa Lubuskiego; Filip Iwaszko, Kacper Sobczyk, Wojciech Cudak, Artur Zalewski,
 • zdobyliśmy pierwsze miejsce w Generalnej klasyfikacji Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi dzieci i młodzików,
 • dzięki startom w Międzywojewódzkiej Regionalnej Lidze dzieci i młodzików aż ośmiu naszych reprezentantów awansowało do pierwszej dwudziestki w „Rankingu Najlepszych Zawodników Ligi”. Są nimi; Piotr Dąbrowski, Julian Iwaszko, Gracjan Somerski, Antoni Ludka, Filip Iwaszko, Kacper Sobczyk, Wojciech Cudak i Danylo Okhrimenko.

Wszystkie klubowe starty oraz osiągnięte sukcesy sportowe przedstawione zostały na naszym Facebooku https://www.facebook.com/uks.jedynka.5 oraz stronie internetowej http://zapasy.kostrzyn.pl/uks-jedynka. Równocześnie informacje te trafiały także na strony internetowe: http://www.kostrzyn.pl/, http://www.naszkostrzyn.pl/, https://www.mosir-kostrzyn.pl/ oraz do lokalnych gazet. 


Sportowe marzenia się spełniają i to nawet w tak trudnym czasie koronawirusowej pandemii. W ich realizacji bez wątpienia pomogli nam zawodnicy i ich rodziny, wierni kibice i oczywiście nasi sponsorzy oraz darczyńcy, bez których nie moglibyśmy zrealizować wielu dalekich wyjazdów na zawody sportowe i zapewnić medalistom zasłużonych stypendiów sportowych.

UKS „Jedynka” dziękuje za wsparcie finansowe:

 • Burmistrzowi Miasta Kostrzyn nad Odrą Panu Andrzejowi Kunt,
 • K-SSSE S.A. Inwest in the West i Dyrektorowi ds. Marketingu Panu Andrzejowi Kail,
 • Firmie Telemond Holding i jej Prezesowi Panu Christopherowi Maas,
 • Firmie Qualo.pl Metal - Technik, Panom Tomkowi i Mariuszowi Iwaszko,
 • Firmie Larix - Sylwestera Rymara,
 • Firmie Roca - Sprint Robert Cudak - Usługi Transportowe,
 • Panu Zygmuntowi Mendelskiemu - Dyrektorowi MOSiR-u,
 • Panu Mariuszowi Staniszewskiemu - głównemu specjaliście ds. sportu i rekreacji w MOSiR,
 • Pani Marioli Makowskiej,
 • Panu Mieczysławowi Wróbel,
 • Panu Łukaszowi Kunt,
 • Panu Mateuszowi Parylak,
 • Panu Rafałowi Dąbrowskiemu,
 • Panu Przemysławowi Łach.

Mamy nadzieję, że godnie reprezentowaliśmy Kostrzyn nad Odrą i Was nasi sponsorzy, darczyńcy. Dziękujemy wam Bardzo !!!.

Przed nami kolejny 2021 rok. Już wiemy, że wcale nie łatwy, ale oby równie szczęśliwy jak 2020. Nasza starsza grupa rozpocznie swoje podboje w grupie kadetów, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami. 

Gorąco liczymy na dalszą współpracę z dotychczasowymi sponsorami, ale równocześnie jesteśmy otwarci na nowe firmy i osoby prywatne, które chętnie dołożą swoją cegiełkę w rozwoju i rozbudowie naszego klubu. Prosimy kontaktujcie się z nami bezpośrednio w klubie lub przez Facebooka https://www.facebook.com/uks.jedynka.5

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy Wszystkim dużo, dużo zdrowia, radości, spokoju i pomyślności z realizacji wyznaczonych celów.

 

Serdecznie pozdrawiamy
Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk.

 

 

 

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA