Zdobywamy medale na II Pucharze Polski Kadetów

Zdobywamy medale na II Pucharze Polski Kadetów w stylu klasycznym. W dniach 26-28.03.2021r. w Raciborzu odbył się Memoriał im. Władysława Hanczarka w ramach II Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Przez raciborskie maty przewinęło się 187 zapaśników z 47 klubów z całej Polski. Pucharowy turniej był drugim w tym roku poważnym startem UKS „Jedynka” w tej grupie wiekowej. Zawodnicy walczyli zarówno o pucharowe zwycięstwo, jak również o kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 

Nasza ekipa wystartowała w 10 osobowym składzie. Mimo wciąż małego doświadczenia w grupie kadetów zawodnicy potwierdzili, że już liczą się w walkach o medale. Nasza czołowa czwórka z I Pucharu ponownie stoczyła walki o najwyższe lokaty. Do wielkiego finału w kategorii wagowej 45 kg. awansował Filip Iwaszko, a w tej samej wadze w walce o brąz wystąpił Kacper Sobczyk. Natomiast Wojciech Cudak (48kg) i Nataniel Troczyński (55kg) również awansowali do pojedynków o trzecie lokaty. Niedzielne finały przebiegały dla nas ze zmiennym szczęściem. Filip uległ w walce o złoto wyżej notowanemu rywalowi z Raciborza, Kacper i Wojtek pewnie zwyciężyli rywalizacje o brąz, a Nataniel po zmianie kategorii wagowej na wyższą przegrywa swój pojedynek o medal zajmując piątą lokatę. W efekcie końcowym nasz dorobek z finałów to trzy medale i jedno miejsce tuż za podium. Wspomniana czwórka zawodników uzyskała kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, ale niestety nie udało się to pozostałym naszym reprezentantom. Jednak chłopaki potrafią szybko wyciągać wnioski z przegranych pojedynków i z większym doświadczeniem już czekają na swoje kolejne zawody. Podsumowując nasz start w Raciborzu należy wspomnieć, że to punkty całej drużyny pozwoliły zająć UKS „Jedynka” wysokie 4 miejsce klasyfikacji klubowej na 47 ekip.

 

Brawo chłopaki i pamiętajcie, że siła tkwi w drużynie !!!

Nieustanny rozwój oraz wysokie sportowe osiągnięcia UKS „Jedynka" nie byłyby możliwe gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszych Sponsorów i Darczyńców Dziękujemy Wam bardzo, że jesteście z nami !

Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA