Zawodnicy UKS „Jedynka” na Mistrzostwach Europy w Sofii.

Zawodnicy UKS „Jedynka” na Mistrzostwach Europy w Sofii. Turniej mistrzowski w Bułgarii zakończony więc przyszedł czas na podsumowanie występu naszych reprezentantów. W dniach 27-30 maja w Sofii odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzików w zapasach. W 13-osobowej Kadrze Narodowej stylu klasycznego znalazło się aż czterech zawodników „UKS” Jedynka: Filip Iwaszko 41 kg, Kacper Sobczyk 44 kg, Wojciech Cudak 52 kg i Nataniel Troczyński 57 kg. Natomiast w narożniku trenerskim nie zabrakło naszego szkoleniowca Artura Żołny. Mistrzostwa Europy stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i pomimo pandemii wystąpiły wszystkie najsilniejsze reprezentacje z Rosją na czele, która jest potęga w tej dyscyplinie sportu. Zawodnicy rosyjscy udowodnili, że stawianie ich w roli faworyta nie było mylne ponieważ wygrali dziewięć z dziesięciu kategorii wagowych. My skupimy się na występie naszej czwórki zawodników.

Filip Iwaszko (41 kg.) w pierwszej walce zdecydowanie zwyciężył przez przewagę techniczną z Holendrem. W ¼ finału spotkał się reprezentantem Rosji późniejszym mistrzem tej kategorii wagowej, który okazał się poza zasięgiem Filipa. Awansując do finału rosyjski zapaśnik otworzył drogę do walki o medal dla naszego zawodnika. Filip w walce repasażowej nie sprostał wymaganiom reprezentanta Ukrainy przegrywając na przewagę techniczną i w efekcie końcowym zajął 7 miejsce. Warto dodać, ze rywale z którymi Filip doznał porażki zdobyli kolejno 1 i 3 miejsce (czołówka tej kategorii wagowej).
Kacper Sobczyk (44 kg.) po wyrównanym boju zwyciężył pierwszą walkę z reprezentantem Białorusi, a w ¼ finału podobnie jak Filip Iwaszko trafił na faworyta turnieju zawodnika z Rosji. Niestety Kacper przegrał tą rywalizację, ale Rosjanin zgodnie z oczekiwaniami awansował do finału i otworzył drogę walki o medal naszemu zawodnikowi. W pojedynku repasażowym Kacper nie sprostał Azerowi przegrywając nieznacznie na punkty w ostatnich 30 sekundach walki. Szkoda bo Kacper był najbliżej walki o brązowy medal Mistrzostw Europy Młodzików, ale i tak zajął bardzo wysoką 7 lokatę.
Wojtek Cudak (52 kg.) i Nataniel Troczyński (57 kg.) pożegnali się z turniejem w jego początkowej fazie przegrywając swoje walki z reprezentantami Ukrainy. Zarówno Wojtek jak i Nataniel zmienili kategorie wagowe na wyższe i niestety mocno odczuli przewagę fizyczną swoich rywali. Ostatecznie Ci zawodnicy sklasyfikowani zostali na miejscach 17 (Wojtek) i 24 (Nataniel).
Mistrzostwa Europy w Sofii były dla naszych chłopaków wspaniałą lekcją i wielkim doświadczeniem. Były także okazją do zmierzenia swoich sił z reprezentantami wielkich potęg sportu zapaśniczego. Występ naszej czwórki i całej polskiej reprezentacji pokazał, że mamy jeszcze braki na tle bardzo mocnych rywali. Znamy jednak charakter naszych chłopaków i wiemy, że zdobyte doświadczenie szybko zacznie procentować, a kolejny turniej mistrzowski z pewnością będzie walką o jeszcze wyższe lokaty, a może nawet medale.
Za nami historyczny moment dla kostrzyńskich zapasów za co bardzo dziękujemy naszym chłopakom: Filipowi, Kacprowi, Wojtkowi i Natanielowi. Również dziękujemy bardzo Wspaniałym Rodzicom i Kibicom, którzy wspólnie z trenerem Arturem wspierali chłopaków na miejscu w Sofii. Wielkie słowa podziękowania kierujemy także do tych, którzy w tym czasie trzymali za nas kciuki i oglądali walki w TV.

I to jest ten moment w którym jako zarząd klubu, ale także przedstawiciele kostrzyńskich sportowych stowarzyszeń zwracamy się z prośbą do Władz Miasta, Pana Burmistrza, wszystkich Radnych oraz Naczelnik Wydziału Oświaty aby przywrócić stypendia dla sportowców, którzy są chlubą dla Kostrzyna Nad Odrą

Ciągły rozwój UKS „Jedynka” i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszych sponsorów.

Dziękujemy !!!
Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *