Puchar Polski Kadetów

Puchar Polski Kostrzyński zapaśnik zdobył Puchar Polski Kadetów. W dniach 18-20 października 2013 roku w Radomiu odbył się międzynarodowy turniej zapaśniczy – Puchar Polski Kadetów w zapasach, który zakończył się wielkim sukcesem naszego zawodnika i zdobyciem I miejsca w kategorii wagowej 42kg. Wiktor Zaoborny zdobywca Pucharu Polski stoczył bardzo dobre pojedynki w walce o finał zwyciężył kolegę klubowego Dawida Sironia.

W walce finałowej Wiktor pokonał zawodnika Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radomiu 5:2 i zdobył złoty medal oraz pas zdobywcy Pucharu Polski. W tej samej kategorii wagowej Dawid Siroń stoczył heroiczny bój o brązowy medal z zawodnikiem z Lubawy przegrywając 7:6(12 sekund przed końcem walki miał przeciwnika w uchwycie ale nie zdążył wykonać akcji). Również w kategorii wagowe 46kg Remigiusz Mech miał szansę zdobycia brązowego medalu, lecz jej nie wykorzystał przegrywając minimalnie 1:0 otrzymując ostrzeżenie za pasywną walkę. Dobrze zaprezentowali się również Ryszard Bobrycki, Eliasz Zdzitowiecki, Jakub Owczarczyk zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce Pucharu Polski i jest to znakomity prognostyk na 2014 rok. Spodziewaliśmy się dobrych wyników naszych zawodników co jest potwierdzeniem wcześniejszych startów w lidze dolnośląskiej ,oraz Frankfurcie. Biorąc pod uwagę, że to pierwszy start naszych młodych zapaśników w zawodach o takiej randze należy mieć nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

Kolejna impreza wspierana przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną dała nam większe możliwości kontaktu z przedstawicielami innych klubów i nadzieje na medale z Mistrzostw Polski Młodzików.

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre