Medale zapaśników UKS „JEDYNKA”

{gallery width=150 height=100 alignment=left border=1 alt=Puchar Polski}zawody2013/miniatury/olsztyn24pazdziernik.jpg{/gallery}Cztery medale dla zapaśników UKS „JEDYNKA” na Międzynarodowym Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych w Olsztynie. W dniach 24-25 października w Olsztynie odbył się Międzynarodowy Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach o Puchar Warmii i Mazur. Zawody rozgrywane na trzech matach skupiły  172 zawodników z kraju oraz klubów zagranicznych z Białorusi i Litwy. Ekipę UKS „Jedynka” reprezentowali : Konrad Rojek, Dawid Siroń, Wiktor Zaoborny, Remigiusz Mech, Eryk Szterew i Maciej Czarnecki.

Wszyscy zawodnicy stoczyli po kilka zaciętych pojedynków, a szczególnie z bardzo mocnymi zapaśnikami Białorusi i Litwy. Do strefy medalowej udało się przebić czterem zawodnikom. Trzecie miejsca i brązowe medale zdobyli Konrad Rojek i Dawid Siroń w kat 42 kg oraz Remigiusz Mech w kat 53 kg. Srebrny medal w kat 47 kg wywalczył Wiktor Zaoborny. Należy dodać, że Wiktor i Remigiusz wystartowali w kategoriach wyższych od swoich koronnych tym bardziej należą się im słowa uznania za osiągnięty wynik. Walkę o brązowy medal stoczył także Maciej Czarnecki w kat 73 kg, niestety tym razem nie udało się jemu pokonać starszego od siebie zawodnika z Litwy. Siódmą lokatę w kat 66 kg wywalczył Eryk Szterew.
W klasyfikacji drużynowej UKS „Jedynka” uplasował się na bardzo wysokim czwartym miejscu tuż za ekipami z Białorusi, Litwy i Lubawy.
Po drodze do grudniowych Mistrzostw Polski Młodzików nasi zapaśnicy powalczą jeszcze o medale na: lidze Dolnośląskiej w Pieńsku, Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Lubsku i Ogólnopolskim Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych w Warszawie.