Sukcesy zapaśników UKS "Jedynka"

Zapaśnicy UKS „Jedynka” najlepsi na radomskich matach zapaśniczych. W dniach 7-8 czerwca sześcioosobowa reprezentacja UKS „Jedynka” wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju zapaśniczych Uczniowskich Klubów Sportowych w Radomiu. W zawodach startowało 210 zawodników z 34 klubów. Nasi młodzi zapaśnicy spisali się wyśmienicie zdobywając dwa złote i dwa brązowe medale.

W kategorii 38 kg bezkonkurencyjny okazał się Dawid Siroń, który prezentując wyborną formę zdeklasował swoich rywali wygrywając wszystkie 5 walk w pierwszej rundzie przez położenia na łopatki. W walce finałowej z reprezentantem gospodarzy rozprawił się w jedyne 44 sekundy. Drugi dla naszego klubu złoty medal wywalczył Wiktor Zaoborny w  42 kg.  Wiktor wszystkie swoje walki toczył w bardzo dojrzały sposób niejednokrotnie sprawiając wrażenie, że nie jest 14 letnim młodzikiem, a 17 letnim kadetem. W drodze do finału odbył 4 walki, w których nie stracił żadnego punktu wygrywając przez przewagę techniczną lub płożenie na łopatki.  W walce finałowej po zaciętym i pełnym technicznych akcji pojedynku pokonał na punkty zawodnika UNI Racibórz.
Brązowy medal wywalczył Remigiusz Mech 47 kg.  Już od pierwszej walki musiał stanąć na wysokości zadania i zmierzać się  ze swoimi odwiecznymi bardzo utytułowanymi rywalami  tej kategorii wagowej.  Remigiusz stoczył, aż 6 pojedynków pokonując między innymi Mistrza Polski z 2012 roku. Po bardzo trudnych i wyczerpujących bojach uległ jedynie  zawodnikowi z Piotrkowa Trybunalskiego zajmując tym samym 3 miejsce. Drugi brązowy medal Eryk Szterew w 73 kg. Ważący jedyne 70 kg. Eryk bardzo sprytnie pokonał pierwszych dwóch przeciwników wykonując kontrę rzutem suplesowym i kładąc ich na łopatki. Niestety w walce o finał przegrał na punkty z  zawodnikiem Pabianic. W pojedynku o brąz pokonał na punkty reprezentanta Radomia.
Również duże słowa uznania należą się Konradowi Rojkowi i Maciejowi Czarneckiemu, którzy stoczyli bardzo dobre walki ze starszymi od siebie przeciwnikami.  W efekcie zajęli wysokie 8 lokaty.
Dla UKS „Jedynka” zawody w Radomiu były pierwszym na arenie ogólnopolskiej bardzo ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się dużymi krokami Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się na początku grudnia w Raciborzu. Należy także dodać, że zapaśnicy UKS „Jedynka” od początku sezonu walczą bardzo dobrze zdobywając już kilkadziesiąt medali na zawodach wojewódzkich i międzywojewódzkich.