Zapaśnicy z medalami na Międzynarodowym Turnieju „IZERY CUP” w Starej Kamienicy.

Zapaśnicy z medalami na Międzynarodowym Turnieju „IZERY CUP” w Starej Kamienicy. W sobotę 8 marca Stara Kamienica gościła 160 młodych zapaśników na Międzynarodowym Turnieju „IZERY CUP” będącym jednocześnie drugim rzutem cyklu Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi dzieci i młodzików. Dodatkowo rangę zawodów podwyższyła obecność dwóch silnych klubów z Niemiec. Oczywiście jak co roku nie mogło zabraknąć naszej ekipy. Więc jak to u nas bywa: czwarta rano pobudka, piąta zbiórka, kontrolna waga, do busa i w drogę. Chłopcy przyzwyczajeni do takiego rytmu nie marudzą bo wiedzą po co przemierzamy tyle kilometrów „Sukces wymaga poświęceń”.

Na miejscu jesteśmy na dziewiątą, waga, śniadanie, o jedenastej otwarcie zawodów i zaczynamy walki. Idziemy jak burza. Pierwsze 21 walk w wykonaniu kostrzynian bez porażki. Wiadome jest, że w każdej ekipie są zarówno początkujący zawodnicy zdobywający naukę oraz doświadczenie, jak i ci wytrawni z większym stażem, których interesują tylko najwyższe miejsca. Nasza drużyna choć bardzo młoda pokazała swoim występem wysoki poziom wyszkolenia i potwierdziła, że czołowe lokaty w Rankingach Polskiego Związku Zapaśniczego nie są przypadkowe.  Podsumowując sportowe zmagania zdobywamy osiem medali: pięć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy. Bezkonkurencyjnie najlepsi w swoich kategoriach wagowych okazali się: Łukasz Gniecioszek 32 kg, Kewin Metel 35 kg, Wiktor Zaoborny 47 kg, Remigiusz Mech 53 kg i Eryk Szterew 73 kg. Srebrne medale zdobyli Konrad Rojek 42 kg i Damian Korczala 59 kg. Medal brązowy wywalczył Maciej Czarnecki 73 kg przegrywając jedynie o finał z naszym Erykiem. Piąte miejsca zdobyli: Mateusz Borysewicz 32 kg, Paweł Stańczak 42 kg, Michał Mysona 47 kg, Patryk Stańczak 53 kg, Konrad Kruszakin 59 kg.
W klasyfikacji drużynowej na 12 klubów uplasowaliśmy się na wysokim trzecim miejscu.
Już 22 marca w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. KEN odbędzie się trzeci rzut w ramach Regionalnej Ligi. Korzystając z okazji zapraszamy wszystkich do przybycia i kibicowania naszym zawodnikom.

Artur Żołna

{gallery}2014/starakamienica8marca{/gallery}

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre