Zapaśnicy z Kostrzyna nad Odrą podbijali Holandie

Zapaśnicy z Kostrzyna nad Odrą podbijali Holandie. W jednym z największych turniejów na świecie w Utrechcie–Holandia w dniach 17 – 20.04.2014 r. uczestniczyli Kostrzyńscy Zapaśnicy. W imprezie uczestniczyło ponad 600 zawodników z 18 państw oraz 13 osobowa ekipa z Kostrzyna n/O. W olbrzymiej hali sportowej na 6 rozłożonych matach toczono zacięte walki w corocznym świątecznym „Wielkanocnym turnieju”. Dużym zaskoczeniem na tych zawodach była ekipa z Polski, ale nie reprezentacja składająca się z najlepszych zawodników tej kategorii wiekowej, tylko reprezentacja Kostrzyna nad Odrą. To nie do końca jest prawdą! bo przecież w naszym zespole walczyli srebrni i złoty medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów:

Wiktor Zaoborny, Ryszard Bobrycki oraz Remigiusz Mech. Niewiele w cieniu naszych medalistów pozostają tacy zawodnicy jak Patryk Mikołajczak, Paweł Hendlik, Patryk Krygier, Eryk Szterew, Konrad Rojek czy Maciej Czarnecki, którzy stoczyli wiele zwycięskich pojedynków, dostarczając nam wielu emocji i radości. Walki toczone przez naszych zawodników z reprezentantami  USA, Holandii, Rosji, Litwy, Estonii, Węgier, Izraela, Niemiec, Mołdawii, Austrii i Czech stały co najmniej na dobrym poziomie. Oczywiście najwięcej do pokazania na macie mieli nasi medaliści, ale i sędziowie chcieli grać role główne i ewidentnie krzywdzili naszych: Wiktora, który prowadząc na punkty 6:1 wykonywał rzut suplesowy, został skontrowany za co przeciwnik otrzymał 2 pkt. Ale to było mało, bo sędzia podczas trwającej już 22 sek. przerwy odgwizdał łopatki mimo tego, że minęło tyle czasu.Nie przytoczę słów jakie użyłem pod adresem sędziów i nie tylko ja. Kolejna wpadka sędziów to walka Remika z reprezentantem Węgier w której nasz zawodnik prowadząc 1:0 w 5 minucie wykonał rzut suplesowy i trzymał przeciwnika na łopatkach, na tablicy 5:0 do głosu dochodzi sędzia „Stolikowy” i zmieniają decyzje jako faul naszego zawodnika i 2 punkty dla Węgra, 1:2 i rozpacz, tak kaleczy się piękną technikę. A na deser walka o brąz Rysia, który stoczył heroiczny bój z „gladiatorem” z USA, to Kostrzynianin nadawał tępo walki, a Amerykanin nastawił się na kontry i mimo czterech rzutów suplesowych sędziowie ocenili walkę po swojemu, a ja jak zwykle miałem tylko rację i brawa kibiców znających się na zapasach. Dodam jeszcze, że Konrad miał walczyć w grupie młodzików (12-14 lat), a walczył w grupie kadetów (15-17 lat) i kategorie wyżej to już tego zbyt wiele jak na jeden raz! Jednak górę nad wszystkim bierze wielkość turnieju, emocje związane z walkami z reprezentantami tak wielu krajów a wśród nich!!! Zapaśnicy z Kostrzyna nad Odrą.

W punktacji zespołowej Kostrzyn uplasował się na 15 pozycji.

Miejsca naszych zawodników:

  • Remigiusz  Mech  III miejsce   50  kg
  • Ryszard Bobrycki IV miejsce 100 kg
  • Wiktor Zaoborny  VI miejsce 46bsp;;
  • Eliasz Zdzitowiecki VII miejsce  63 kg
  • Paweł  Hendlik IX miejsce 63 kg
  • Maciej Czarnecki X miejsce  75 kg


Serdeczne podziękowania składamy Kostrzyńsko SłubickiejSpecjalnej Strefie Ekonomicznej za mocne wsparcie finansowe udziału w tak wielkich zawodach zapaśniczych w Holandii.

Antoni Żołna

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre