Sześć medali zapaśników na Mistrzostwach Młodzików w Żukowie.

zapasy kostrzynSześć medali zapaśników na Mistrzostwach Młodzików w Żukowie. W weekend 25-26 października nasi zapaśnicy zaliczyli bardzo udany start na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Żukowie będących centralną imprezą organizowaną przez Polski Związek Zapaśniczy. W turnieju startowali zawodnicy z klubów reprezentujących cztery województwa: lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie i pomorskie. Niezwykle istotną rzeczą związaną z tymi zawodami jest fakt iż wszyscy medaliści automatycznie trafili do kadry województwa oraz szerokiej kadry Polski juniorów młodszych. I właśnie z tego cieszymy się najbardziej ponieważ siedmioosobowa ekipa z Kostrzyna nad Odrą wywalczyła aż sześć medali i tyle samo miejsc w kadrze.

Zdobyliśmy jedno pierwsze, dwa drugie i trzy trzecie miejsca. Złoty krążek zawisł na szyi Maćka Czarneckiego 85 kg, który w drodze po złoto nie stracił żadnego punktu technicznego wygrywając wszystkie walki przed czasem. Maciek, niekwestionowany lider drużyny, od początku sezonu zawsze jest w ścisłej czołówce i tym samym systematycznie  udowadnia swoim rywalom, że jest bardzo mocnym kandydatem do tytułu Mistrza Polski Młodzików (Mistrzostwa Polski odbędą się 28-30.XI w Janowie Lubelskim). Srebrne medale wywalczyli Konrad Kruszakin 66 kg oraz Bartosz Pieczonka 73 kg. Brązowe krążki zdobyli Konrad Rojek i Michał Mysona startujący razem w kat. 53 kg oraz Marek Spyra 100 kg. Wszystkim zawodnikom należą się słowa uznania ponieważ stoczyli wiele ciekawych i zaciętych pojedynków w drodze po swoje medale. Tym razem miejsca w pierwszej trójce nie udało się zdobyć Adrianowi Jaworskiemu 59 kg, który w ostatnim czasie przeszedł z 53 kg na kategorię wyższą zdobywając siódmą lokatę. W klasyfikacji drużynowej UKS „Jedynka” znalazł się na podium zajmując wysokie trzecie miejsce.
Już 8 listopada startujemy na kolejnych zawodach tym razem w Zgorzelcu. Na pewno nie zawiedziemy naszych kibiców i przywieziemy trochę medali. Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta, oraz naszego sponsora Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Dziękujemy!!!
Artur Żołna

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre