Aż cztery medale kostrzyńskich zapaśników

zapasy KostrzynAż cztery medale kostrzyńskich zapaśników - na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików - „Racibórz zdobyty” tak można by zacząć streszczenie kolejnego startu naszych zapaśników. W ubiegły weekend 19-20 września przemierzyliśmy 450 km w jedną stronę aby godnie reprezentować nasze miasto na raciborskich matach Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików. Jak co roku w turnieju wzięły udział wszystkie największe kluby zapaśnicze z całego kraju. Tym bardziej należy cieszyć się z osiągniętego wyniku ponieważ chłopaki zgarnęli aż cztery medale w tym jeden złoty i trzy brązowe. Rewelacją naszej drużyny i całych zawodów okazał się Maciej Czarnecki w kat. 85 kg.

 

zapasy kostrzyn

W stylu godnym pozazdroszczenia stosując różnorodne techniki stójkowe i parterowe zdominował swoich rywali pokonując ich kolejno w drodze po złoty medal. Warto przypomnieć, że tydzień wcześniej Maciek też wygrał zawody w Jeleniej Górze. Niezwykle wyrównany poziom prezentowali zawodnicy kat. 47 kg gdzie walczył nasz Konrad Rojek. W jednej wadze spotkało się aż kilku medalistów z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików. Konrad w drugiej rundzie walk po pięknym i zaciętym boju wygrał z aktualnym Mistrzem Polski zawodnikiem Radomia Dominikiem Dudzińskim. Niewątpliwie była to dla niego jedna z ważniejszych i najbardziej zaciętych walk swojej dotychczasowej przygody z zapasami.

kostrzyn zapasy

Niestety w kolejnej fazie turnieju w półfinale uległ nieznacznie zawodnikowi Raciborza, również medaliście MP. W ostatnim pojedynku zwyciężył swojego rywala przewagą techniczną zdobywając brązowy medal. W kategorii 53 kg. reprezentował nas Adrian Jaworski, który dopiero zaczyna swoje występy w imprezach ogólnopolskich. Bez doświadczenia i kompleksów przed starszymi zawodnikami brawurowo walczący Jawka po trzech wygranych i jednej przegranej zdobył swój pierwszy olbrzymi sukces – brązowy medal.

zapasy

Trzeci brązowy krążek dla Kostrzyna powędrował do najmłodszego stażem w naszej ekipie Marka Spyry w kat. 100 kg. Marek udowodnił, że systematyczny trening i odwaga w sporcie się opłaca.

zapasy Kostrzyn

Na pewno największym pechowcem naszej drużyny w Raciborzu został Konrad Kruszakin w kat. 66 kg, który otarł się o medal brązowy zajmując piątą lokatę. W walce o trzecie miejsce po udanej kontrze Konrad miał już swojego przeciwnika na łopatkach, ale nie wykończył techniki tak jak należało. W efekcie przeciwnik odrobił stratę punktową i wygrał pojedynek.
Pięcioosobowa reprezentacja z Kostrzyna nad Odrą spisała się wyśmienicie zdobywając aż cztery medale na tak wielkiej imprezie. Na pewno to niezły prognostyk. A przed nami kolejne starty.  W następnym materiale opiszemy udział naszych kadetów z Turnieju Międzynarodowego we Frankfurcie nad Odrą. Zdradzę tylko, że są medale...!!!

Pozdrawiam Naszych Kibiców
Artur Żołna

 

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre