• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Olbrzymi sukces zawodników UKS „Jedynka”

Olbrzymi sukces zawodników UKS „Jedynka” na Mistrzostwach Polski Młodzików w Raciborzu. Cztery medale i drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. W weekend 8-10 listopada w Raciborzu odbyły się długo wyczekiwane Mistrzostwa Polski Młodzików, najważniejsza impreza w kraju dla tej grupy wiekowej. Do sportowej rywalizacji stanęło 232 zawodników z 50 klubów. Kostrzyn nad Odrą reprezentowało dziesięciu zawodników UKS „Jedynka”. W Raciborzu dokonał się niebywały wyczyn i historyczny sukces UKS „Jedynka”. Po pierwsze: zdobyliśmy aż cztery medale co jest nie lada osiągnięciem. Po drugie: mamy pierwszy złoty medal wywalczony w Mistrzostwach Polski od początku założenia UKS „Jedynka” (2006 r). Po trzecie: w finale kat. 35 kg. spotkało się dwóch naszych zawodników Filip Iwaszko i Kacper Sobczyk, którzy okazali się dominatorami i najlepszymi w Polsce. Po czwarte: bardzo dobry występ całej drużyny wspiął nas na drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Pierwsi nasi medaliści w najlżejszej kategorii 35 kg. Filip Iwaszko i Kacper Sobczyk dali prawdziwy popis skuteczności pokonując w drodze do finału wszystkich rywali. W wewnątrz klubowym boju o złoto lepszy okazał się Filip, który jednocześnie zapisuje się w historii klubu jako pierwszy złoty medalista. Olbrzymie brawa dla Kacpra, który trenuje zaledwie dwa lata, a już inkasuje na swoje konto srebrny medal Mistrzostw Polski.
W kategorii 41 kg. bardzo bliski rywalizacji o złoto był Nataniel Troczyński. W walce półfinałowej z reprezentantem gospodarzy wiele akcji ocenionych zostało nie tak jak byśmy tego oczekiwali. Na nic zdały się składane przez nas protesty, a życie i sportowa rywalizacja pokazały, że sędziowskie werdykty są bliższe gospodarzom. Nataniel po przegranym boju półfinałowym stanął do walki o brąz gdzie nie dał szans przeciwnikowi z Warszawy pokonując go na łopatki.
Drugi brązowy krążek dla naszej ekipy zawisł na szyi Kamila Kościukiewicza, który musiał stoczyć długie zawody po pierwszej nieudanej i przegranej walce. Wielkie brawa dla Kamila bo przecież ten chłopak, również trenuje niespełna dwa lata. W swojej drodze po brązowy medal kategorii 48 kg. popisał się wieloma pięknymi i efektownymi akcjami, które można oglądać na naszym Facebooku. W walce o medal pokonał przeciwnika z Poznania 9:1 i położeniem na łopatki.
O medal Mistrzostw Polski otarł się Wojciech Cudak jeden z najbardziej sympatycznych i oryginalnych zawodników naszej ekipy. Wojtek z lekką niedowagą lecz olbrzymim serduchem i wręcz kaskaderskimi akcjami technicznym rywalizował w kategorii 38 kg. Po trzech wygranych pojedynkach i przegranym półfinale zmierzył się w walce o trzecie miejsce z reprezentantem Żukowa. Jednak widoczna i odczuwalna w rywalizacji zapaśniczej różnica 2-3 kg między zawodnikami spowodowała, że Wojtkowi bardzo ciężko było wykonywać akcje rzutowe. Wynik końcowy 7:5 dla przeciwnika dał Cudakowi i tak bardzo wysoką piątą lokatę.
Niespełna po jeszcze jednej wygranej walce aby stanąć do rywalizacji o brąz zabrakło Konradowi Adamczewskiemu 44 kg. i Bartoszowi Jankowskiemu 68 kg. Ci chłopcy stoczyli w sumie po pięć morderczych pojedynków gdzie z bilansem trzech wygranych i dwóch porażek musieli się zadowolić siódmą pozycją w swoich kategoriach wagowych.
Apetyt na medal miał także Aleksander Kolano 75 kg. Niestety nasz Olek nie zdążył doprowadzić organizmu do pełnej sprawności po przebytej anginie, z którą zmagał się tydzień przed zawodami. Po czterech pojedynkach Aleksander uplasował się na dziewiątej lokacie.
Odrobinę mniej szczęścia i dyspozycji dnia na Mistrzostwach mieli Artur Zalewski 48 kg. i Bartosz Mietliński 85 kg. Artur z jedną wygraną zajął miejsce 14, a Bartosz miejsce 15.

Dzięki temu, że aż ośmiu naszych zawodników awansowało do pierwszej dziesiątki, a czterech z nich zdobyło upragniony medal, mogliśmy cieszyć się ze zdobycia historycznego drugiego miejsca w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski Młodzików za 2019 rok.


W tym miejscu pragniemy bardzo podziękować naszym zawodnikom, którzy przez cały czas ambitnie trenowali aby osiągnąć taki sukces. Dziękujemy również naszym wiernym kibicom, rodzicom, działaczom klubu i oczywiście sponsorom.
Ciągły rozwój UKS „Jedynka" i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszych sponsorów. Dziękujemy !!!


Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk.

 {gallery}2019/11/zapasyMP{/gallery}

 

 

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre