• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Niebywały sukces zawodników UKS „Jedynka”

Niebywały sukces zawodników UKS „Jedynka” na Mistrzostwach Polski Młodzików w Kostrzynie nad Odrą. Trzy złote medale i awans na Mistrzostwa Europy Młodzików u 15 !!! Sportowe marzenia się spełniają i to nawet w tak trudnym czasie koronawirusowej pandemii. Udowodnili to nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w weekend 13-15 listopada w Kostrzyńskim Centrum Szkolenia Zapaśniczego. Jeszcze na kilka dni przed rozpoczęciem Mistrzostw ważyły się losy ich organizacji w związku z szalejącą pandemią koronawirusa. Wykonaliśmy stosowne rozmowy z Panem Andrzejem Supronem Prezesem Polskiego Zawiązku Zapaśniczego w Warszawie, który od samego początku przekonywał nas, że na pewno zorganizujemy wspaniały turniej z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych. Równocześnie potwierdził swoją obecność na Mistrzostwach i delegował najwyższego klasą w kraju sędziego głównego zawodów Karola Łebkowskiego. Z takim wsparciem najwyższych władz w PZZ nie mieliśmy już wątpliwości i podjęliśmy walkę. 

 

Wspólna i odważna decyzja zarządu klubów SKF „Olimp” i UKS „Jedynka” oraz kostrzyńskiego MOSiR-u zarządzanego przez Dyrektorów Zygmunta Mendelskiego i Mariusza Staniszewskiego doprowadziła do niebywałego sukcesu sportowego i organizacyjnego.
Już w piątek 13 listopada do Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego przyjechało 210 zawodników z 47 klubów aby stanąć na ważeniu w 12 kategoriach wagowych. UKS „Jedynka” wystawił 10 osobową reprezentację, w której tylko 5 zawodników było najstarszych w tej grupie wiekowej (rocznik 2006), natomiast pozostałych 5 to młodzi chłopcy (rocznik 2008), którzy właśnie rozpoczynają swoje udziały w mistrzowskich imprezach. Niestety z powodu kontuzji podudzia w naszej ekipie zabrakło Konrada Adamczewskiego 52 kg, który był jednym z kilku kandydatów do medalu po bardzo udanym występie w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski w Raciborzu. W naszym teamie zabrakło też Nataniela Troczyńskiego 48 kg. medalisty z zeszłego roku, pewnego kandydata do finału, który na co dzień uczęszcza do szkoły sportowej we Frankfurcie nad Odrą. Niestety wymogi epidemiologiczne obowiązujące w Niemczech zabraniają udziału uczniów i zawodników w zawodach sportowych.
Wielka szkoda, że właśnie tak się potoczył los Konrada i Nataniela ponieważ mieliśmy wielki apetyt na zdobycie 5 medali indywidualnie, a wówczas na 100% stanęlibyśmy na podium w klasyfikacji drużynowej. Ale co się odwlecze to nie uciecze i jesteśmy pewni, że Ci chłopcy szybko wrócą do naszej ekipy i jeszcze nie raz udowodnią siłę i wielkość Teamu UKS „Jedynka”.
Bez wątpienia niebywałą siłę, wielkość i klasę w drodze po upragnione złoto pokazali trzej bohaterowie Kostrzyna nad Odra, również często nazywani „Trzej Muszkieterowie” czy „Amigos”: Filip Iwaszko 38 kg, Kacper Sobczyk 41 kg. i Wojciech Cudak 44 kg. Już od początku zawodów udowadniali swoim przeciwnikom, że to jest ich dzień, czas i miejsce do zdobycia złotego medalu. Ich walki były na najwyższym poziomie technicznym i taktycznym, a determinacja i chęć zwyciężenia na własnym terenie aż z nich kipiała. Nakręcali się wzajemnie po kolejnych wygranych, a my wspólnie z nimi nie mogliśmy się doczekać ostatniego gwizdka finałowych pojedynków. Warto zaznaczyć, że Filip po raz drugi wywalczył tytuł Mistrza Polski, a w finale w niecałą minutę zwyciężył przez przewagę techniczną. Kacper Sobczyk w całych zawodach był najszybciej walczącym Mistrzem Polski i stracił tylko 2 punkty techniczne. Natomiast Wojtek Cudak w dzień ważenia nieszczęśliwie przewracając się w szatni rozciął łuk brwiowy co wymagało zszywania w szpitalu. Fakt, że z taką niedyspozycją podjął się walczenia i jeszcze w drodze do finału zwyciężył dwukrotnego Mistrza Polski Kajetana Jakubowskiego z UNI Racibórz, czyni z Wojtka wyjątkowego wojownika, twardziela i szczęściarza. Dał popis charakteru i determinacji.
To czego dokonali Ci chłopcy trudno opisać słowami, ale najpiękniej było wspólnie przeżywać. Wielu naszych wiernych kibiców i sponsorów nie mogąc przebywać na hali podczas zawodów, przeżywali swoje emocje i bardzo wspierali nas duchowo korzystając z transmisji live na platformie Sportzoona. Cały nasz Team zawodników, trenerów, ale również zarządu i rodziców, którzy automatycznie chętnie wcielili się w rolę współorganizatora tak wielkiego przedsięwzięcia, miał możliwość doświadczyć dumy, szczęścia, zachwytu i przeolbrzymiej euforii po kolejno zdobywanych złotych medalach w niedzielnych pojedynkach. Po każdym zakończonym finale głośno odśpiewaliśmy hymn zwycięzcy „ Filip Mistrzem Polski !!!!!!!!”, „Kacper Mistrzem Polski !!!!!!!!”, „Wojtek Mistrzem Polski !!!!!!!!”
Nawet teraz gdy piszę ten artykuł to łezka kręci się w oku przypominając sobie widok przedumnych i przeszczęśliwych zawodników i ich rodziców. Nikt im tego nigdy nie odbierze i na zawsze będą Mistrzami Polski w 2020 roku. Brawo, brawo, brawo !!! Jesteście Wielcy !!!
Nasi Mistrzowie już w pod koniec maja 2021 r. będą reprezentować Polskę oraz Kostrzyn nad Odrą na Mistrzostwach Europy Młodzików do lat 15, które odbędą się w Bułgarii. WOW !!!
Brawa również dla pozostałych chłopców: Gracjana Somerskiego 35 kg, Danylo Okhrimenko 35 kg, Damiana Nowaka 48 kg, Artura Zalewskiego 52 kg, Aleksa Kusynia 52 kg, Antoniego Ludki 68 kg, którzy doświadczyli udziału w zawodach tej rangi i również odnotowali swoje pojedyncze zwycięstwa. Sztab trenerski jest pewny, że za dwa lata gdy oni będą najstarsi w tej grupie wiekowej to przysporzą nam podobnych emocji i wielu medali.

W tym miejscu jako trenerzy i zarząd klubu bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy na co dzień trenują w klubie i wzięli udział w przygotowaniach do Mistrzostw Polski. Wszyscy chyba wiedzą, że sport wymaga wielu wyrzeczeń i wysiłku w drodze na sam szczyt. Cały rok systematycznie i ciężko pracowaliśmy na ten sukces. Nie zatrzymaliśmy się nawet wtedy kiedy do kraju dotarł koronawirus i musieliśmy trenować online bez możliwości kontaktu fizycznego. Zawsze trzymaliśmy się razem i widzieliśmy wspólny cel. Dziękujemy Wam bardzo !!! Jesteście Wielcy !!! Przed nami jeszcze wiele do zdobycia i zrobimy to wspólnie !!!
Wielkie słowa podziękowania dla Rodziców naszych zawodników, którzy poprzez swoje zaangażowanie w organizację Mistrzostw stworzyli wspaniała atmosferę gościnności częstując wszystkich uczestników pysznymi wypiekami, kawą czy herbatą. To Wy wspólnie z pracownikami MOSiR-u zadbaliście aby niezbędne wymogi sanitarne były przestrzegane od początku do końca imprezy. Zrobiliście to profesjonalnie.

Dziękujemy Wam bardzo.

Weekend 13-15 listopada był świętem polskich zapasów, niebywałym wyczynem zawodników i działaczy naszych klubów, ale również wielką klasą i profesjonalizmem kostrzyńskiego MOSiR-u zarządzanego przez Dyrektorów Zygmunta Mendelskiego i Mariusza Staniszewskiego. To właśnie Dyrektorzy MOSiR-u na najwyższym poziome zaplanowali każdy szczegół imprezy, od organizacji noclegów dla blisko 300 osób (zawodnicy+trenerzy+sędziowie) po piękne medale, dyplomy i olbrzymie puchary. Byliśmy świadkami wielkich gratulacji składanych przez lokalne władze, trenerów, kierowników ekip oraz sędziów na ręce Dyrektorów Zygmunta Mendelskiego i Mariusza Staniszewskiego za bardzo profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie Mistrzostw Polski w Kostrzynie nad Odrą. Natomiast wypowiedzi i wywiady przeprowadzone w radiu i telewizji z Prezesem Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzejem Supronem opiewały zachwytem i dumą z organizacji tej imprezy.

Dziękujemy również naszym Rodzinom, wiernym kibicom i oczywiście sponsorom, którzy doskonale wiedzą, że w dzisiejszych czasach bez waszego wsparcia kluby sportowe nie mogłyby działać na najwyższym poziomie.
Dziękujemy za wsparcie finansowe:

 • Burmistrzowi Miasta Kostrzyn nad Odrą Panu Andrzejowi Kuntowi
 • K-SSSE S.A. Inwest in the West
 • Firmie Telemond Holding
 • Firmie Qualo.pl Metal-technik, braci Tomka i Mariusza Iwaszko
 • Firmie Larix - Sylwester Rymar
 • Firmie Roca-Sprint Robert Cudak – Usługi Transportowe.

Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk.

{gallery}2020/11/uksJedynka{/gallery}

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre