• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Medal Marcela Kaczmarka w Mistrzostwach Polski Juniorów

Medal Marcela Kaczmarka w Mistrzostwach Polski Juniorów w Poznaniu. Zapaśnicy rozpoczęli rywalizację o medale od Mistrzostw Polski Juniorów w Poznaniu. Zdobywając brązowy medal Marcel otworzył sobie drogę do Reprezentacji Polski i rywalizował będzie o udział w Mistrzostwach Świata bądź Europy w zapasach w stylu klasycznym. Tak więc kolejny chłopak z Kostrzyna nad Odrą staje przed wielką szansą reprezentowania naszego miasta na arenie międzynarodowej. Przypominamy iż o podobne nominacje walczą jeszcze Mateusz Borysewicz (kadet) oraz zawodnicy UKS Jedynka Filip Iwaszko, Kacper Sobczyk i Wojtek Cudak w kategorii młodzika.

Cieszą kolejne sukcesy naszych sportowców ręce same składają się do braw, a to dopiero początek emocji. Przed nami Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, a Kostrzyn nad Odrą ma już 10 zawodników zakwalifikowanych do finałów. Wracając do MPJ szkoda, że w kategorii wagowej 82 kg Kacper Kopyra nie zdobył medalu, musiał zadowolić się V miejscem. Kacper od początku pojedynku prowadził otwartą walkę z zawodnikiem z Gdańska narzucając tempo ale sędziowie uznali, że był „pasywny” traci punk i po akcji w parterze przegrywa już 3:0. Kacper jeszcze mocniej napiera na przeciwnika w pogoni za punktami, a czas ucieka przeciwnik też. Niestety nie udaje się zdobyć punktów i walka kończy się przegraną a medal był tak blisko. Podsumowując krótko był bardzo dobry występ kostrzyńskich zapaśników, kolejny medal Mistrzostw Polski trafia do Kostrzyna, warto także nadmienić, że były zawodnik Olimpu Kevin Metel reprezentujący obecnie Kędzierzyn Koźle zdobywa srebrny medal. Kostrzyńscy zapaśnicy zajęli w klasyfikacji punktowej Mistrzostw Polski 16 miejsce, zdobywając jednocześnie 17 punktów do klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Trener Antoni Żołna

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre