• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Czterech zawodników UKS „Jedynka” w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Młodzików w Bułgarii.

Aż czterech zawodników UKS „Jedynka” w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Młodzików w Bułgarii. Historyczny moment dla kostrzyńskich zapasów właśnie się dzieje na naszych oczach. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby tylu zawodników z jednego klubu reprezentowało Polskę na zawodach rangi Mistrzostw Europy lub Świata. A to wszystko za sprawą naszej ambitnej i systematycznie trenującej młodzieży. Doskonały start najstarszych zawodników grupy młodzików w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Gomulinie dał nam aż trzy złota: Filip Iwaszko 41 kg, Kacper Sobczyk 44 kg, Nataniel Troczyński 57 kg. i jeden brąz Wojtka Cudaka 48 kg. A jeszcze o krok od brązowego medalu byli Gracjan Somerski 38 kg. i Konrad Adamczewski 57 kg, którzy zdobyli piąte lokaty.

Fakt, że Mistrzostwa w Gomulinie były równoczesną kwalifikacją do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Sofii postawiły nas w bardzo komfortowej sytuacji. Złoci medaliści z automatu awansowali do składu na Bułgarię. Natomiast w przypadku Wojtka Cudaka o awansie do Reprezentacji zdecydowały też jego wcześniejsze starty i medal wywalczony na Pucharze Polski Kadetów w Warszawie.

Cieszymy się bardzo z takiej decyzji Trenera Kadry Narodowej Juniorów Młodszych. Indywidualne sukcesy zawodników UKS „Jedynka” przełożyły się na zdobycie 2 miejsca w kraju dla Szkoły Podstawowej nr 1 i 5 miejsca dla Szkoły Podstawowej nr 4. Brawo chłopaki, bo dzięki Wam w doskonały sposób promujemy też kostrzyńskie szkoły. Przed nami wcale nie tak łatwy czas gdyż Mistrzostwa Europy w Bułgarii odbędą się w tym samym terminie, co egzaminy końcowe ósmoklasistów. Sytuacja jest więc bardzo wyjątkowa, dlatego też bardzo liczymy na wyrozumiałość i pomoc ze strony Dyrekcji Szkół Podstawowych nr 1 i 4, do których uczęszczają nasi zawodnicy. Po powrocie z Mistrzostw Europy chłopcy przystąpią do egzaminów w dodatkowym terminie.

Drodzy kibice trzymajcie za nas kciuki!


Nieustanny rozwój oraz wysokie sportowe osiągnięcia UKS „Jedynka" nie byłyby możliwe gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszych Sponsorów i Darczyńców
Dziękujemy Wam bardzo, że jesteście z nami!


Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk

 

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre