Czterech zawodników UKS „Jedynka” w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Młodzików w Bułgarii.

Aż czterech zawodników UKS „Jedynka” w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Młodzików w Bułgarii. Historyczny moment dla kostrzyńskich zapasów właśnie się dzieje na naszych oczach. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby tylu zawodników z jednego klubu reprezentowało Polskę na zawodach rangi Mistrzostw Europy lub Świata. A to wszystko za sprawą naszej ambitnej i systematycznie trenującej młodzieży. Doskonały start najstarszych zawodników grupy młodzików w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Gomulinie dał nam aż trzy złota: Filip Iwaszko 41 kg, Kacper Sobczyk 44 kg, Nataniel Troczyński 57 kg. i jeden brąz Wojtka Cudaka 48 kg. A jeszcze o krok od brązowego medalu byli Gracjan Somerski 38 kg. i Konrad Adamczewski 57 kg, którzy zdobyli piąte lokaty.

Czytaj więcej: Czterech zawodników UKS „Jedynka” w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Młodzików w Bułgarii.

Zdobywamy medale na II Pucharze Polski Kadetów

Zdobywamy medale na II Pucharze Polski Kadetów w stylu klasycznym. W dniach 26-28.03.2021r. w Raciborzu odbył się Memoriał im. Władysława Hanczarka w ramach II Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Przez raciborskie maty przewinęło się 187 zapaśników z 47 klubów z całej Polski. Pucharowy turniej był drugim w tym roku poważnym startem UKS „Jedynka” w tej grupie wiekowej. Zawodnicy walczyli zarówno o pucharowe zwycięstwo, jak również o kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 

Czytaj więcej: Zdobywamy medale na II Pucharze Polski Kadetów

Kolejny bardzo udany rok zawodników i trenerów UKS „Jedynka”

Kolejny bardzo udany rok zawodników i trenerów UKS „Jedynka”. Podsumowanie działalności klubu w 2020 roku. Koniec bieżącego roku tuż, tuż więc chcielibyśmy dokonać podsumowania naszej działalności. Wszyscy wiemy, że za sprawą pandemii koronawirusa i paradoksalnie spektakularnych osiągnięć UKS „Jedynka” ten rok na zawsze zostanie w naszej pamięci. Tak się składa, że w tym zwariowanym, niepewnym czasie doświadczyliśmy też wiele pięknych sportowych chwil w wykonaniu naszych zawodników. I zdecydowanie było nam to potrzebne do zrównoważenia codziennych stresów i natłoku koronawirusowych informacji. Mamy nadzieję, że za sprawą naszych osiągnięć wielu kostrzyńskich mieszkańców poczuło radość, szczęście i dumę. My z pewnością tego doświadczyliśmy. I właśnie w tym miejscu szczególnie dziękujemy naszym Zawodnikom i ich Rodzicom za zaangażowanie i wiarę w końcowy sukces. Udało nam się przetrwać wyjątkowo trudne dla wszystkich początki pandemii i treningi online bez możliwości kontaktu fizycznego. Następnie w okresie wakacji gdzie większość ludzi odpoczywała my nadrabialiśmy odebrany nam szkoleniowy czas. Od września wróciła możliwość sportowej rywalizacji więc do grudnia walczyliśmy na wszystkich możliwych zawodach. Zawsze trzymaliśmy się razem i widzieliśmy wspólny cel. Dziękujemy Wam bardzo! Jesteście Wielcy! Przed nami jeszcze wiele do zdobycia i zrobimy to wspólnie!

Czytaj więcej: Kolejny bardzo udany rok zawodników i trenerów UKS „Jedynka”

UKS ,,Jedynka‘‘ najlepsza na turnieju w Gorzowie Wlkp.

UKS ,,Jedynka‘‘ najlepsza na turnieju w Gorzowie Wielkopolskim i generalnej klasyfikacji ogólnopolskiej ligi dzieci i młodzików. Lepszego prezentu w przeddzień „Mikołajek” nie mogliśmy sobie wyobrazić i to na co po cichu liczyliśmy stało się faktem. Zwyciężyliśmy nie tylko ostatni turniej w Gorzowie Wlkp., ale co cieszy jeszcze bardziej, generalną klasyfikację najmocniejszej w Polsce, ogólnopolskiej ligi zapaśniczej dzieci i młodzików. Aby pomieścić wszystkie medale zdobyte na matach gorzowskiego turnieju faktycznie potrzebny był „mikołajowy wór” ponieważ wywalczyliśmy ich aż 17 !!! Z taką ilością indywidualnych zdobyczy nie mogło być inaczej i ponownie stanęliśmy na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji drużynowej. Wielkie słowa pochwały i podziękowania dla wszystkich zawodników, którzy do ostatniego sędziowskiego gwizdka walczyli na nasz wspólny, końcowy sukces.

Czytaj więcej: UKS ,,Jedynka‘‘ najlepsza na turnieju w Gorzowie Wlkp.

Zapaśnicy na spotkaniu z Burmistrzem.

W piątek 4 grudnia, w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą, trójka medalistów Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach, które odbyły się w dniach 13-15 listopada w Kostrzynie nad Odrą często nazywana „Trzej Muszkieterowie” czy „Amigos”: Filip Iwaszko, Kacper Sobczyk i Wojciech Cudak. odebrała listy gratulacyjne oraz nagrody rzeczowe z rąk Burmistrza miasta Andrzeja Kunta oraz dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego. Złożono także podziękowania dla kadry trenerskiej oraz całego zarządu UKS „Jedynka” Kostrzyn nad Odrą, a list Gratulacyjny w imieniu zarządu odebrał trener Artur Żołna.

Czytaj więcej: Zapaśnicy na spotkaniu z Burmistrzem.

Zapaśnicy UKS ,,Jedynka‘‘ wygrywają ,,IV Memoriał im. Władysława Stolarczyka”

Zapaśnicy UKS ,,Jedynka‘‘ wygrywają ,,IV Memoriał im. Władysława Stolarczyka” w Bielawie. Szesnastoosobowa ekipa zapaśników UKS „Jedynka” w ubiegły weekend udała się na kolejny turniej w ramach Międzywojewódzkiej ligi dzieci i młodzików w zapasach klasycznych. Nasi zawodnicy napędzeni sukcesem z Mistrzostw Polski Młodzików w Kostrzynie nad Odrą, w pełnej gotowości sportowej i psychicznej, stawili się do turnieju w Bielawie już w piątek 27 listopada w celu uniknięcia zmęczenia podróżą. W sobotę rano widząc wypoczętych i uśmiechniętych zawodników byliśmy przekonani, że była to dobra decyzja, a sportowa dyspozycja i końcowe wyniki całej drużyny tylko potwierdziły jej słuszność.

Czytaj więcej: Zapaśnicy UKS ,,Jedynka‘‘ wygrywają ,,IV Memoriał im. Władysława Stolarczyka”

Niebywały sukces zawodników UKS „Jedynka”

Niebywały sukces zawodników UKS „Jedynka” na Mistrzostwach Polski Młodzików w Kostrzynie nad Odrą. Trzy złote medale i awans na Mistrzostwa Europy Młodzików u 15 !!! Sportowe marzenia się spełniają i to nawet w tak trudnym czasie koronawirusowej pandemii. Udowodnili to nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w weekend 13-15 listopada w Kostrzyńskim Centrum Szkolenia Zapaśniczego. Jeszcze na kilka dni przed rozpoczęciem Mistrzostw ważyły się losy ich organizacji w związku z szalejącą pandemią koronawirusa. Wykonaliśmy stosowne rozmowy z Panem Andrzejem Supronem Prezesem Polskiego Zawiązku Zapaśniczego w Warszawie, który od samego początku przekonywał nas, że na pewno zorganizujemy wspaniały turniej z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych. Równocześnie potwierdził swoją obecność na Mistrzostwach i delegował najwyższego klasą w kraju sędziego głównego zawodów Karola Łebkowskiego. Z takim wsparciem najwyższych władz w PZZ nie mieliśmy już wątpliwości i podjęliśmy walkę. 

Czytaj więcej: Niebywały sukces zawodników UKS „Jedynka”

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA