Zapaśnicy z ośmioma medalami w Bielawie

zapasy KostrzynKolejny sukces kostrzyńskich zapaśników w Bielawie. Bielawa była organizatorem 11 finałowego rzutu Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi Dzieci i Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział 137 zawodników z 10 klubów. Dla większości naszych zapaśników turniej w Bielawie był postawieniem przysłowiowej „kropki nad i „ w generalnej klasyfikacji międzywojewódzkiej. Lada dzień zostaną podliczone wszystkie starty i poznamy dziesięciu najlepszych całej ligi. Spodziewamy się, że wśród najlepszych znajdzie się kilku z naszego klubu. Na zawodach w Bielawie jak zwykle pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony zdobywając osiem medali.

 

Czytaj więcej: Zapaśnicy z ośmioma medalami w Bielawie

Zapaśnicy z workiem medali na Międzywojewódzkim Turnieju w Pieńsku

zapasy kostrzynZapaśnicy z workiem medali na Międzywojewódzkim Turnieju w Pieńsku. Drobnymi krokami dobiega końca sportowy sezon zapaśniczy 2014. W ubiegłą sobotę 8 listopada w Pieńsku koło Zgorzelca braliśmy udział w przedostatnim (dziewiątym) turnieju rozgrywanym w ramach Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi dzieci i młodzików. Nasze miasto reprezentowała 13 osobowa drużyna rywalizując w sportowej walce z zawodnikami 10 klubów zapaśniczych. Po kilku godzinnych zmaganiach mogliśmy już tylko cieszyć się z końcowych wyników. Dziewięciokrotnie stawaliśmy na podium odbierając medale i dyplomy. Do domu przywieźliśmy trzy złote, dwa srebrne i cztery brązowe krążki.

Czytaj więcej: Zapaśnicy z workiem medali na Międzywojewódzkim Turnieju w Pieńsku

Sześć medali zapaśników na Mistrzostwach Młodzików w Żukowie.

zapasy kostrzynSześć medali zapaśników na Mistrzostwach Młodzików w Żukowie. W weekend 25-26 października nasi zapaśnicy zaliczyli bardzo udany start na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Żukowie będących centralną imprezą organizowaną przez Polski Związek Zapaśniczy. W turnieju startowali zawodnicy z klubów reprezentujących cztery województwa: lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie i pomorskie. Niezwykle istotną rzeczą związaną z tymi zawodami jest fakt iż wszyscy medaliści automatycznie trafili do kadry województwa oraz szerokiej kadry Polski juniorów młodszych. I właśnie z tego cieszymy się najbardziej ponieważ siedmioosobowa ekipa z Kostrzyna nad Odrą wywalczyła aż sześć medali i tyle samo miejsc w kadrze.

Czytaj więcej: Sześć medali zapaśników na Mistrzostwach Młodzików w Żukowie.

Czterech finalistów na Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Poznaniu

001W sobotę 4 października nasi zapaśnicy startowali na kolejnym rzucie Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi Młodzików i Kadetów. Organizatorzy imprezy bardzo mocno podwyższyli rangę turnieju do międzynarodowych goszcząc u siebie aż cztery ekipy zagraniczne. W Poznaniu stawiła się reprezentacja z Ukrainy, Litwy, Chorwacji i Niemiec. Nasi chłopcy mieli więc znakomitą okazję zmierzyć się nie tylko z rodakami, ale także z zapaśnikami innych państw. Niewątpliwie cieszy nas fakt, że wywalczyliśmy awans do czterech finałów. W gronie najlepszych znaleźli się Wiktor Zaoborny 47 kg, Remigiusz Mech 53 kg, Eryk Szterew 73 kg i Maciej Czarnecki 85 kg. 

Czytaj więcej: Czterech finalistów na Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Poznaniu

Złoto –Srebro – Brąz w „Brandenburgia CUP"

zapasy frankfurtZłoto –Srebro – Brąz  dla  Kostrzyna nad Odrą w „Brandenburgia  CUP  2014”  w zapasach. Trzy medale i piąte miejsce indywidualnie zdobyli kostrzyńscy zapaśnicy w Międzynarodowym Turnieju we Frankfurcie n/O.  w gronie 417 zawodników z 14 państw z bardzo dobrej strony zaprezentowali się  nasi zawodnicy. W kategorii 46 kg najlepszy okazał się Wiktor Zaoborny w wyższej kategorii  wagowej drugie miejsce zajął Remigiusz Mech a brązowy medal wywalczył Eliasz Zdzitowiecki pokonując kolegę klubowego Eryka Szterewa. Bardzo dobre walki stoczyła cała grupa pokonując reprezentantów Białorusi, Niemiec, Holandii, Litwy, Danii i Szwecji.

Czytaj więcej: Złoto –Srebro – Brąz w „Brandenburgia CUP"

Zapaśnicy z medalami w Jeleniej Górze

zapasy KostrzynZapaśnicy z pięcioma złotymi i dwoma brązowymi medalami na Międzywojewódzkiej Regionalnej Lidze Młodzików w Jeleniej Górze. Kontynuacja sezonu zapaśniczego 2014 po przerwie wakacyjnej rozpoczęła się od bardzo udanego startu kostrzyńskiej ekipy 13.09 w Jeleniej Górze. W turnieju wzięło udział 143 zawodników z trzech województw (lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego) reprezentujących 12 klubów. Już od pierwszych walk nasi zawodnicy pokazali, że okres wakacji przeznaczyli nie tylko na odpoczynek, ale również na treningi w klubie oraz na obozach sportowych Kadry Województwa Młodzików w Łężeczkach i Narodowej Kadetów w Świeradowie Zdrój.

Czytaj więcej: Zapaśnicy z medalami w Jeleniej Górze

Aż cztery medale kostrzyńskich zapaśników

zapasy KostrzynAż cztery medale kostrzyńskich zapaśników - na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików - „Racibórz zdobyty” tak można by zacząć streszczenie kolejnego startu naszych zapaśników. W ubiegły weekend 19-20 września przemierzyliśmy 450 km w jedną stronę aby godnie reprezentować nasze miasto na raciborskich matach Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików. Jak co roku w turnieju wzięły udział wszystkie największe kluby zapaśnicze z całego kraju. Tym bardziej należy cieszyć się z osiągniętego wyniku ponieważ chłopaki zgarnęli aż cztery medale w tym jeden złoty i trzy brązowe. Rewelacją naszej drużyny i całych zawodów okazał się Maciej Czarnecki w kat. 85 kg.

Czytaj więcej: Aż cztery medale kostrzyńskich zapaśników

Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików

W dniu 22 czerwca w Trzcielu odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików rocznika 1999 – 2003. W gronie 185 zawodników z Norwegi, Dani, Białorusi, Rosji, Niemiec i Polski wystąpiło 9 naszych zapaśników zdobywając siedem medali: dwa złote, dwa srebrne oraz trzy brązowe. Klasą dla siebie i organizatorów był nasz medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Remigiusz Mech , który zdecydowanie zajął I miejsce deklasując rywali. Kolejny złoty medal zdobył Eryk Szterew, który również dominował w swojej kategorii wagowej. Srebrne medale zdobyli Kewin Metal oraz Maciej Czarnecki a brązowe Oskar Mech, Mateusz Borysewicz, Adrian Rojek.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików

Puchar Polski kadetów w zapasach dla Kostrzyna

ZApasy KostrzynPuchar Polski kadetów w zapasach dla Kostrzyna nad Odrą. Pięknym sukcesem zakończył się Puchar Polski Kadetów w Zapasach  styl klasyczny w Piotrkowie Trybunalskim  16-18.05.2014r. W gronie 175 zawodników z 56 klubów wystąpiła nasza 7 osobowa reprezentacja wspierana przez Kostrzyńsko Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, która okazała się najlepszą drużyną Pucharu Polski w punktacji klubowej. Nasi kadeci wywalczyli 6 kwalifikacji do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Wałbrzych 2014r. zdobywając jednocześnie 2 srebrne medale oraz 2 brązowe. Zapaśnicy z Kostrzyna n/O należeli do grona faworytów w poszczególnych kategoriach wagowych, nic więc dziwnego!.

Czytaj więcej: Puchar Polski kadetów w zapasach dla Kostrzyna

Zapaśnicy z Kostrzyna nad Odrą podbijali Holandie

Zapaśnicy z Kostrzyna nad Odrą podbijali Holandie. W jednym z największych turniejów na świecie w Utrechcie–Holandia w dniach 17 – 20.04.2014 r. uczestniczyli Kostrzyńscy Zapaśnicy. W imprezie uczestniczyło ponad 600 zawodników z 18 państw oraz 13 osobowa ekipa z Kostrzyna n/O. W olbrzymiej hali sportowej na 6 rozłożonych matach toczono zacięte walki w corocznym świątecznym „Wielkanocnym turnieju”. Dużym zaskoczeniem na tych zawodach była ekipa z Polski, ale nie reprezentacja składająca się z najlepszych zawodników tej kategorii wiekowej, tylko reprezentacja Kostrzyna nad Odrą. To nie do końca jest prawdą! bo przecież w naszym zespole walczyli srebrni i złoty medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów:

Czytaj więcej: Zapaśnicy z Kostrzyna nad Odrą podbijali Holandie

Medale zapaśników w Wałbrzychu

zapasy kostrzynMedale zapaśników w Wałbrzychu. W sobotę 12 kwietnia w Wałbrzychu odbył się IV rzut Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi dzieci i młodzików w zapasach klasycznych. Poza dziesięcioma klubami z Polski w zawodach startowała również ekipa z Czech. Na czterech zapaśniczych matach sportowe zmagania toczyło 150 zawodników w tym 14-osobowa ekipa z Kostrzyna. Po wielu zaciętych oraz fascynujących pojedynkach zdobyliśmy siedem medali w tym trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe. Szczególne słowa uznania należą się Remigiuszowi Mech, Wiktorowi Zaobornemu i Maćkowi Czarneckiemu, którzy zdobyli pierwsze miejsca bez straty punktu technicznego, wygrywając wszystkie pojedynki przewagą techniczną w pierwszych rundach.

Czytaj więcej: Medale zapaśników w Wałbrzychu

Zapaśnicy z medalami na Międzynarodowym Turnieju „IZERY CUP” w Starej Kamienicy.

Zapaśnicy z medalami na Międzynarodowym Turnieju „IZERY CUP” w Starej Kamienicy. W sobotę 8 marca Stara Kamienica gościła 160 młodych zapaśników na Międzynarodowym Turnieju „IZERY CUP” będącym jednocześnie drugim rzutem cyklu Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi dzieci i młodzików. Dodatkowo rangę zawodów podwyższyła obecność dwóch silnych klubów z Niemiec. Oczywiście jak co roku nie mogło zabraknąć naszej ekipy. Więc jak to u nas bywa: czwarta rano pobudka, piąta zbiórka, kontrolna waga, do busa i w drogę. Chłopcy przyzwyczajeni do takiego rytmu nie marudzą bo wiedzą po co przemierzamy tyle kilometrów „Sukces wymaga poświęceń”.

Czytaj więcej: Zapaśnicy z medalami na Międzynarodowym Turnieju „IZERY CUP” w Starej Kamienicy.

Sukcesy zapaśników w Kostrzynie

W dniu 22 marca 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Kostrzyn odbyła się Międzywojewódzka Liga Młodzików w zapasach oraz Międzywojewódzka Liga Dzieci w mocowaniu. Do Kostrzyna zjechało 150 zawodników z 10 klubów: Agros Żary, Sobieski Poznań, Orlęta Trzciel, Zagłębie Wałbrzych, Bielawianka Bielawa, Pieńsk, Stara Kamienica, JCSW Jelenia Góra, SKF Olimp Kostrzyn, UKS Jedynka Kostrzyn. Na turniej nie dotarła tylko ekipa z Wrocławia. Oficjalnego otwarcia dokonał wiceprezes SKF Olimp Kostrzyn nad Odrą Artur Grzelczak Zawodnicy zmagali się na trzech matach przez blisko 5 godzin. Zawodnicy z Kostrzyna zdobyli łącznie 10 medali w tym 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe zajmując w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce. Za postawę na macie wyróżniono Remigiusza Mecha z Kostrzyna nad Odrą wybierając go najlepszym zawodnikiem turnieju.

Czytaj więcej: Sukcesy zapaśników w Kostrzynie

7 medali w Żarach

Zapaśnicy rozpoczęli nowy sezon Turniejem Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi Dzieci i Młodzików, który odbył się w Żarach 25 stycznia. Impreza ta otworzyła równocześnie cykl dziesięciu międzywojewódzkich rozgrywek na których startują wszystkie zapaśnicze kluby z województwa lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Punkty zdobyte na każdym rzucie liczą się do końcowego rankingu tym samym wyłaniając najlepszy klub i najlepszych zawodników całej Ligi. Pomimo początku roku i okresu przygotowawczego nasz pierwszy start okazał się bardzo udany. Chłopcy od pierwszych pojedynków pokazali, że są w dobrej dyspozycji i będą walczyć o najwyższe lokaty. Drużyna zdobyła w sumie siedem medali: trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe.

 

Czytaj więcej: 7 medali w Żarach

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre