Trzy medale młodzików na zapaśniczym Ogólnopolskim Turnieju w Żukowie

zapasyTrzy medale młodzików na zapaśniczym Ogólnopolskim Turnieju w Żukowie. W ubiegły weekend 21-22 udaliśmy się do oddalonego o 360 km. Żukowa na Ogólnopolskie Mistrzostwa Makroregionu Młodzików, które były centralną imprezą organizowaną przez Polski Związek Zapaśniczy. W turnieju startowali zawodnicy z klubów reprezentujących cztery województwa: lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie i pomorskie. Cenny uwagi jest fakt, iż nasi medaliści automatycznie trafili do Kadry Województwa Lubuskiego oraz szerokiej Kadry Polski juniorów młodszych. I właśnie z tego cieszymy się najbardziej ponieważ reprezentacja UKS „Jedynka” wywalczyła trzy medale i tyle samo miejsc w kadrze.

Zdobyliśmy jedno srebro, które wywalczył Filip Iwaszko 38 kg. oraz dwa brązy, jeden Konrada Adamczewskiego 41kg, a drugi Mateusza Borysewicz-Woźnickiego 52 kg. O krok od trzeciego miejsca byli także Oskar Piekutowski 41 kg. i Myusret Myusret 75 kg, którzy na punkty przegrali swoje pojedynki zajmując piąte lokaty.
Szczególne słowa pochwały należą się najmłodszym chłopcom z rocznika 2006, którzy po raz pierwszy mieli prawo startu w takiej imprezie, gdzie mierzyli swoje siły z zawodnikami rocznika 2004-2005. Należą do nich: Wojciech Cudak, Kacper Sobczyk, Filip Iwaszko i Konrad Adamczewski. Ci dwaj ostatni udowodnili wszystkim, że już w pierwszym roku startu można wywalczyć awans do Kadry Województwa. Wszystkim chłopakom gratulujemy dobrych walk w tak ważnych zawodach !!!
W najbliższym czasie przed nami jeszcze kilka międzywojewódzkich i ogólnopolskich zawodów, a na początku listopada najważniejsza impreza dla tej grupy wiekowej czyli Mistrzostwa Polski Młodzików w Janowie Lubelskim. Wierni kibice trzymajcie za nas kciuki !!!

Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!