Zapaśnicy UKS ,,Jedynka‘‘ najlepsi w Kostrzynie nad Odrą

Zapaśnicy UKS ,,Jedynka‘‘ wygrywają ogólnopolskie Mistrzostwa Młodzików w Kostrzynie nad Odrą. Sobota 28 września na długo zostanie w pamięci kibiców kostrzyńskich zapasów, nie tylko ze względu na bardzo dobry występ młodych zawodników „Jedynki“, ale także za sprawą otwarcia nowej hali sportowej, na którą czekaliśmy od lat. Kostrzyńskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego zostało uroczyście otwarte podczas zawodów, w których zmierzyło się ze sobą 107 najlepszych zapaśników reprezentujących 16 klubów z czterech województw. Na wysokości zadania stanęli wszyscy nasi zawodnicy gdyż dzięki temu, że każdy awansował do walk o medale i strefy punktowanej wygraliśmy turniej w klasyfikacji drużynowej. W gronie medalistów znaleźli się: Filip Iwaszko, Kacper Sobczyk, Nataniel Troczyński, Bartosz Jankowski i Aleksander Kolano.

Obecna forma sportowa stawia ich w gronie faworytów do medali na zbliżających się Mistrzostwach Polski Młodzików. Oczywiście znamy potencjał i charakter pozostałych zawodników i wiemy, że również będą walczyć o wysokie lokaty na Mistrzostwach kraju. Wielką niespodzianką turnieju był awans do finału w kategorii 68kg. Bartosza Jankowskiego, który z powodu choroby nie mógł w pełni przygotować się do zawodów. Mimo przeciwności losu Bartek udowodnił, że drzemią w nim duże umiejętności zapaśnicze.
Brawa należą się dla całego Team UKS „Jedynka“ w tym również rodziców i działaczy, na których zawsze możemy liczyć. Dziękujemy Wam Bardzo !!!

Wywalczyliśmy następujące lokaty:

1 m. Filip Iwaszko 38 kg.
1 m. Nataniel Troczyński 41 kg.
2 m. Kacper Sobczyk 38 kg.
2 m. Bartosz Jankowski 68 kg.
5 m. Aleksander Kolano 75 kg.
5 m. Wojciech Cudak 38 kg.
5 m. Konrad Adamczewski 44 kg.
5 m. Artur Zalewski Artur 48 kg.
5 m. Kamil Kościukiewicz 48 kg.
5 m. Bartosz Mietliński 85 kg.
5 m. Mykyta Skrypyn 85 kg.

Ciągły rozwój UKS „Jedynka" i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszych sponsorów. Dziękujemy !!!

Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk.

{gallery}2019/09/zapasyKostrzyn{/gallery}

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA