• MPS w zapasach

  W dniach 26/27 kwietnia gościliśmy w Kostrzynie najlepszych aktualnie w Polsce seniorów w zapasach(styl klasyczny), którzy brali udział w 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny.

  Read more
 • MMP Kadetów i Juniorów

  W dniach 04-06 kwietnia w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

  Read more
 • „Brandenburgia Cup 2013”

  Sukces SKF "Olimp" - Cztery medale kostrzyńskich zapaśników w międzynarodowym turnieju „Brandenburgia Cup 2013” we Frankfurcie nad Odrą.

  Read more

Galeria Video

Video MPS w zapasach

Sześć finałów na Międzynarodowym Turnieju w Poznaniu

zapasySześć finałów na Międzynarodowym Turnieju w Poznaniu. W sobotę 15 września udaliśmy się do Poznania aby walczyć o medale na Międzynarodowym Turnieju młodzików. W zawodach wzięło udział 15 ekip w tym aż pięć zagranicznych. Z za granicy przyjechali bardzo mocni Litwini, Łotysze, Ukraińcy, Niemcy i Holendrzy. Nasze Miasto reprezentowała 17 osobowa drużyna. Zawody w Poznaniu już od pierwszej rundy stały na bardzo wysokim poziomie, a wiele pojedynków rozstrzygało się dopiero w ostatnich sekundach. Obecność zagranicznych ekip wzmogła w naszych zawodnikach jeszcze większą wolę walki i chęć udowodnienia własnych umiejętności zapaśniczych. Miło nam było doświadczyć jak w niektórych kategoriach zwyciężamy także w międzynarodowych potyczkach.

W takich właśnie pojedynkach bezkonkurencyjni okazali się Kacper Sobczyk 35 kg. i Filip Iwaszko 38 kg, którzy w pięknym stylu wywalczyli złota. Kacper w finale „na plecy” pokonał Litwina, a Filip na przewagę techniczną Niemca. W ten dzień do walk finałowych o złoto awansowali również: Wojciech Cudak 32 kg, Aleks Kusyń 46 kg, Mateusz Borysewicz-Woźnicki 52 kg. i Kevin Metel 62 kg. Każdy z nich stoczył godny finału pojedynek lecz tym razem nie na swoją korzyść. Ale i tak słowa uznania dla chłopaków gdy zakwalifikowanie się do ścisłego finału w Poznaniu była niezłym wyczynem. Reszta kostrzyńskiej ekipy także nie próżnowała i może nie z medalowym efektem, ale każdy z zapasem kilku wygranych bojów. Brawo dla wszystkich !!! Poznański międzynarodowy turniej zakończył się również miłym akcentem. Bardzo dobry występ całej ekipy został doceniony w klasyfikacji zespołowej, w której zajęliśmy drugie miejsce. Wyprzedziła nas jedynie liczna ekipa gospodarzy.


W Poznaniu zajęliśmy następujące lokaty:

 • Iwaszko Filip 38 kg - 1 miejsce
 • Sobczyk Kacper 35 kg - 1 miejsce
 • Cudak Wojciech 32 kg - 2 miejsce
 • Aleks Kusyń 46 kg - 2 miejsce
 • Mateusz Borysewicz-Woźnicki 52 kg - 2 miejsce
 • Kevin Metel 62 kg - 2 miejsce
 • Byulent Zekeriya 68 kg - 3 miejsce
 • Frąckowiak Jakub 38 kg - 5 miejsce
 • Piekutowski Oskar 41 kg - 5 miejsce
 • Kościukiewicz Kamil 50 kg - 5 miejsce
 • Adamczewski Konrad 42 kg - 5 miejsce
 • Zalewski Artur 50 kg - 5 miejsce
 • Kopka Dawid 46 kg - 5 miejsce
 • Szymański Adam - 5 miejsce
 • Grzywacz Fabian 57 kg - 7 miejsce
 • Kolano Aleksander 66 kg - 7 miejsce
 • Myusret Myusret 73 kg - 7 miejsce

Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!

Artur Żołna
Mariusz Torbiczuk

{gallery}2018/09/zapasyPoznan{/gallery}

 

 

Kostrzyńskie Zapasy wspierają

 

kssse

mosir kostrzyn

IKAA

MZK Kostrzyn

IKAA

wendre